Meteoroloji'den flaş uyarı! Yağış geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava tahmini raporlarına göre, bugün İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kuzey ilçelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. AFAD'dan da beklenen yağışlara ilişkin bir açıklama geldi.

Meteoroloji'den flaş uyarı! Yağış geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara (Edirne ve Kırklareli hariç), Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Aydın, Gaziantep, Kilis, Adıyaman çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI!

Yağışların; Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Bartın ve Sinop çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(21- 75 kg/ m2) olması bekleniyor.

0612buyuk

AFAD DA UYARDI

Meteoroloji'nin uyarısına ilişkin AFAD'dan da bir açıklama geldi. AFAD'dan yapılan bilgilendirmede, 'Bugün, İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ilçelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Ani sel ve su baskınları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun.' denildi.

SEL TEHLİKESİ SIRASINDA NELER YAPILMALI?

Twitter'dan yapılan paylaşımda, 'Sel tehlikesi sırasında neler yapılmalı?' başlıklı bir bilgilendirme videosu da yer aldı.

AFAD@AFADBaskanlik

.@meteoroloji_twi'den alınan bilgilere göre:

⏰Bugün

YORUM EKLE
YORUMLAR
Editore
Editore - 1 hafta Önce

Typ sonuclari burada
https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

SIRADAKİ HABER