Kışlık Geldi Erzak Düşmanına Dikkat!

Kış Mevsiminin gelmesi ile birlikte kışlık erzakların Düşmanı olan Fare ve Cardon Mevsimi de geldi. Birçok zorlukla evine Kışlık erzak alan vatandaşların korkulu rüyasına çözümde Urfalı bir usta çözüm bularak kapan ile yardımcı oluyor.

 Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Marangozcular çarşısında 35 yıldır küçük bir dükkanda ekmek parasını kazanan Bedih Karataş, Kış mevsimi ile birlikte Cardon ve Farelerin mevsimi diye kapanların satışının başladığını söyledi.

Yazın Yılan ve Tilki kapanı satışı olduğunu kışın da Cardon mevsimi diye kapanların mevsimine göre yapıldığını dile getiren Bedih Karataş vatandaşları uyararak şunları söyledi.” Yaz mevsiminde genelde yılan ve tilki çoğalır kent merkezinde ve köylerde bu nedenle vatandaşlar sadece ben yaptığım için kapan almaya yanıma gelir. Malum Kış Mevsimi geldi, Kışlık erzaklar saklandı fakat bunları nereye koyarsanız koyun demir kasa hariç bunların içine Cardonlar dadanır. Kışlık erzakını büyük bir güçlükle alan vatandaşlarımız Cardon’dan kimyasal ilaçla ve zehirlerle kurtulmak istiyor bu çok yanlıştır” dedi.

Zehir ve Kimyasal ilaçların kışlık erzaklara bulaşma olasılığı yüksek olduğunu vurgulayan Karataş: “ Bu gibi tehlikeli yöntemler yerine bir kapanla bu tehlikeden kurtulmak mümkündür. 15 İla 20 TL arasında olan bu kapanlar hem çocukların diğer yöntemlerin zerinden korur hem de çok basittir. Şuan Mevsimi geldi diye satışlarımız çok şükür iyi” diyerek vatandaşları uyardı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER