Gazeteciliği Bırakıp Başladığı İşte Para Basıyor!

Adana'da cins tavuk besiciliği yapan Deniz Özandaç, başta Arap ülkeleri olmak üzere bir çok ülkeye tavuk ihraç ediyor. Satışları dolar üzerinden yapan Özandaç, yumurtaları 400 TL'den civcivleri ise bin TL'den satıyor.

Gazeteciliği Bırakıp Başladığı İşte Para Basıyor!


Adana'nın Ceyhan ilçesinde daha önce gazetecilik yapan Deniz Özandaç, cins tavuk besiciliğine başladı ve doğal yaşamda beslediği tavukları birçok ülkeye ihraç ediyor.

Ceyhan'ın Yeni Nazımbey Mahallesi'nde yaşamını sürdüren evli ve 4 çocuk babası olan Deniz Özandaç, kanatlı hayvanlara karşı sevgisi olması nedeniyle tavuk besiciliğine başladığını söyleyerek, "Tavuklarım Black Mottled Brahma ırkı olmak üzere değişik cinste tavuk besiciliği yapıyorum" dedi.

"Dolar Üzerinden Satışını Yapıyorum"

Yumurtaları, civcivleri ve anaç tavukları başta Arap ülkeleri olmak üzere birçok ülkeye ihraç ettiğini kaydeden Deniz Özandaç, "İhraç ettiğim ülkeler arasında Romanya, Bulgaristan, Kore, Tayvan, Cezayir, Fas, Suriye, Irak ve Lübnan bulunuyor. Elimdeki horozun fiyatı 12 bin lira, tavuklar ise 5 bin ile 10 bin lira arasında değişiyor. Yumurtaları 400 lira ve civcivlerin fiyatı ise bin lira. Dolar üzerinden satışını yapıyorum" şeklinde konuştu.

Deniz Özandaç, evinin bir odasında kurduğu mini kuluçka makinesiyle civciv üretimi yapıyor. Ürettiği civcivleri ise özel kafeslerde besliyor.

İHA

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 06:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
vvvv
vvvv - 8 ay Önce

gelin size 200 liraya büyüuüğünü alayım tavuk cinsi brahma

SIRADAKİ HABER