320 Bin Suriyeli Evine Döndü

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı'nın hedefine ulaştığını belirterek, yaklaşık 320 bin Suriye vatandaşının evlerine dönüşünün sağlandığını açıkladı.

320 Bin Suriyeli Evine Döndü

Hudut güvenliğini tesis etmek, DEAŞ Terör Örgütünün saldırılarını önlemek ve yerinden edilmiş Suriye halkının evlerine dönmesini sağlamak amacıyla Mehmetçik 24 Ağustos 2016 tarihinde Fırat Kalkanı Harekatı'nı başlattı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, hudut hattı boyunca 243 meskûn mahal ve 2 bin 15 kilometrekare alanın DEAŞ’tan temizlendiğini 3 binden fazla DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği belirtildi. DEAŞ terör örgütüne ait 21 bin hedef de imha edildi.

Açıklamada, "Diğer ülkeler DEAŞ’la mücadeleyi daha çok hava kuvvetleri ile yürütürken, Türk Silahlı Kuvvetleri DEAŞ’la mücadeleyi göğüs göğüse yürüten tek ordu olmuştur" denildi.

Fırat Kalkanı Harekatı ile kontrol altına bölgelerde; mayın, EYP temizliği, güvenlik ve asayişin sağlanması faaliyetleri devam ediyor.

Kaynak: TRT Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 9 ay Önce

Şanlıurfa'da ikamet eden Suriyeli çocukların şiddete maruz bırakılarak dilendiriciliğe zorlandırıldıkları iddia ediliyor. Olaya şahit olduğunu iddia eden bir vatandaş, küçük çocukların gözlerinin morartıldığını ve kafalarının duvara vurularak cami önlerinde dilendirildiğini kaydetti. https://www.gazeteipekyol.com/ozel-haber/urfa-da-vahset-iddia-suriyeli-cocuklar-h45151.html

SIRADAKİ HABER