YALAN SÖYLEMEYİ BECERMELİSİN…

Hayat o kadar yalanlarla doluydu ki,   Gaza insanlar o kadar utanamaz hale gelmişti. Gaza en yakındaki, insan bile senin arkanda hiç ummadığın bir anda seni vurmaya çalışıyor.  Öyle bir zaman yaşıyordu ki, karşındaki insan hiç utanmadan bir dakika önce söylediği sözü, birkaç dakika sonra ben söylemedim diyordu.  Yani yalan söylemek o kadar normal olmuştu ki, insanlarda yani utanma yoktu. Yani Gaza anlayacağın bu dünyanın çivisi çıkmıştı. Gaza ama insanların bilmediği bir şey vardı.  Bilmedikleri şey nedir biliyor musun? 

Gaza nerden bilecen ki,  en komiği neydi biliyor musun? tabiî ki onu da bilmiyorsun. Ama ben biliyorum Gaza hadi sor de sen nerden biliyorsun.  Çünkü ben daha yalan söylemeyi becermiyordum. O yüzden bu yalan hayattın içinde öğrenemeye çalışıyordum ve çok iyi gözlemliyordum Gaza bugün mesela bana yalan söyleyen kişiyi evde başımı yatağa koyduğumda ne için söyledi.  Acaba diye düşünürdüm. Ama sonuç olarak hepsi kendi çıkarları yüzünden yalan söylediklerinin kanaatine vardım. Gaza ama ben bunu yapamam ki en azından şimdilik diyebilirim.

Bu saydıklarımın hepsi benim görüşüme hayat çizgime ters geliyordu. Ama Gaza insanlalar beni buna zorluyordu. Yani bazen o kadar zor durumda kalıyordum ki, kendimi zor tutuyordum bu yüzden acaba ne zaman yalan söylemeyi becer bilirim veya insanlar beni yalan zorladıkları zamanlarda nasıl davranacağımı hiç  bilmiyordum. Bu yüzden Gaza çok zor durumdaydım.  Ben nasıl kendi bildiğim ve karşı çıktığım bir şeyi yapabilir ki, yapamam ki Gaza ama inşallah sonumuz iyi olur. Ya Gaza en zoru neydi biliyor musun? Bilmesin ki sen Gaza ama sana diyeyim yalan söyleyen kişiliksiz insanların bu hayattaki statüsü ve konumu toplum içinde daha yüksekti. Diğer en komik ve benim açımdan en dramatik olan bu yalanları söylediklerinde çok küçük duruma düştüklerinin farkında değildiler neyse Gaza kafanı ağartım sonra gene konuşuruz.

YORUM EKLE