Voleybolda Takımlar Hız Kesmedi!

Voleybolculara durmak yok. Türkiye Ligi, Türkiye Kupası ve Avrupa Şampiyonları olmak üzere 3 kulvarda birden mücadele eden takımlarımız hız kesmedi. 23 Eylül'de başlayan ve 26 Kasım 2017 tarihinde sona eren Efeler Ligi ile 17 Ekim'de başlayıp 5 Aralık 2017 tarihinde sona eren Sultanlar Ligi 1. Devre maçları sonrası hemen Avrupa Kupası maçları ve Türkiye Kupası maçları arka, arkaya devam etti. 

Voleybolda Takımlar Hız Kesmedi!

Sultanlar Ligi 1. Devre sonrası Eczacıbaşı Vitra, Fenerbahçe, Vakıfbank ve Galatasaray, Efeler Ligi 1. Devre sonrasında da Ziraat Bankası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Halkbank ve Arkas Spor arka, arkaya sıralandılar. Türkiye Kupası neticesinde 1 hafta sonrası Efeler Ligi’nde 2. Devre maçları 6 Ocak 2018, Sultanlar Ligi’nde de 2. Devre 7 Ocak 2018’de start alacak. 2017- 2018 Voleybol Sezonu Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi ikinci devre karşılaşmaları, 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde sona erecek. Ligde ilk sekiz takımın eşleşeceği Play-off karşılaşmaları ise 2018 Mart - Nisan aylarında oynanacak. Takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

AVRUPA KUPALARINDA 10 TAKIMIMIZ MÜCADELE EDİYOR!
Avrupa Şampiyonalar Ligi’nde ülkemizi temsil eden Vakıfbank, Galatasaray ve Fenerbahçe bayan takımlarımız birer maçlarını oynadı. Erkeklerdeki temsilcilerimizden Halkbank, Arkas ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2. Maçlarını yaptı. Bu arada CEV Kupası’ndaki temsilcimiz Ziraat Bankası 2 maçını da kazandı 8’li finale yükseldi. Bayanlardaki temsilcimiz ilk maçını deplasmanda kazandı. 2. Maçını da kazanıp 8’li finale çıkmasını bekliyoruz. Erkekler Challenge Kupasındaki temsilcimiz Maliye Piyango 2 maçını da kazandı. 8‘li finale yükseldi. İnegöl Belediyesi ise 2 maçını da kaybetti ve elendi. Bayanlardaki temsilcimiz Bursa Büyükşehir Belediyesi de ilk maçını deplasmanda kazandı. Kendi sahasında oynayacağı rövanş maçını da kazanıp onu da 8’li finalde göreceğiz. Takımlarımıza Avrupa kupalarında da başarılar diliyorum.

EFELER KUPADA HALKBANK ŞAMPİYON!
Bir tarafta Türkiye Ligi, diğer tarafta ise Avrupa Kupalarında mücadele eden takımlarımız bu arada Türkiye Kupa Voley Şampiyonasını da bitirdiler. Önce Efeler Kupa Voleybol maçları oynandı. İlk 4 sıradaki Ziraat Bankası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Halkbank ve Arkas Spor grup lideri oldular. Diğer 8 takım çift devre maç yaptı. Tur atlayan takım çeyrek finalde liderlerle eşleşti. Urfa’da oynanan final grubunda Çeyrek finale yükselen İnegöl Belediyesi, Ziraat Bankası’nı, Maliye Piyango Arkas’ı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fenerbahçe’yi, Halkbank da Galatasaray HDI Sigorta’yı yendi yarı finale yükseldi. Yarı finalde Maliye Piyango, İnegöl Belediyesi’ni, Halkbank ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yenip finale yükseldi. Final maçın da da Maliye Piyango’yu 3-2 mağlup eden Halkbank 7. Kez Türkiye Kupa Voley Şampiyonu oldu.

SULTANLARIN ŞAMPİYONU İSE VAKIFBANK OLDU!
Sultanlar Türkiye Şampiyonası ise aynen erkeklerde olduğu gibi yapıldı. İlk 4 sırayı alan Eczacıbaşı Vitra, Fenerbahçe, Vakıfbank ve Galatasaray grup lideri oldu. Diğer 8 takım grupların altında 1. Bölümde yer aldı. Bunlar çift devreli maç yaptı. Tur atlayan çeyrek finalde grup birleriyle eşleşti. Ankara’da oynanan final grubu çeyrek final maçlarında Nilüfer Belediyesi Halkbank’ı yendi. Eczacıbaşı Vitra’nın rakibi, Beşiktaş, Çanakkale Belediyesi’ni yendi Galatasaray’ın rakibi, Seramiksan, İlbank’ı yendi Fenerbahçe’nin rakibi ve Beylikdüzü de Bursa Büyükşehir Belediyesini yendi Vakıfbank’ın rakibi oldu. Çeyrek finalde Eczacıbaşı, Galatasaray, Fenerbahçe ve Vakıfbank rakiplerini yendi yarı finale yükseldi. Yarı finalde Eczacıbaşı Vitra Galatasaray’ı, Vakıfbank ta Fenerbahçe’yi yendi finale yükseldi. Finalde de Vakıfbank Eczacıbaşı Vitrayı 3-0 yendi. Türkiye Kupa Voley’in 6. Kez Şampiyonu oldu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
S
S - 2 yıl Önce

Benim aradığım haberler yok hep aynı şeyler bir konu hakkında bir şey bulmak için bu aletin içinde geçmiş yolculuğu yapıyorum.

SIRADAKİ HABER