Viranşehir’de Suriyeli çocuklara yardım

Viranşehir kampta bulunan yetim ve öksüz çocuklar STK İnsani Yardım Platformu tarafından giydirildi.

Viranşehir’de Suriyeli çocuklara yardım

Viranşehir ‘de bulunan Suriyelilerin kalmış olduğu Viranşehir kampında bulunan, 100 öksüz ve yetim çocuk otobüs ve minibüslerle Şanlıurfa’ya getirilerek; STK İnsani Yardım Platformu tarafından giydirildi.

Paşabağında bulunan, STK İnsani Yardım Platformu giyim mağazasına getirilen çocuklar, hayır sahipleri tarafından bağışlanan; iç giyim, ayakkabı, pantolon, oyuncak ve kazaklardan oluşan giyim malzemeleri ile yaş ve boylarına göre giydirildiler.

Yeni giysilere kavuşan çocuklar sevinç gözyaşları döktüler.

Çocuklara, hayır sahipleri tarafından getirilen kek, bisküvi ve meyve suları ikram edildi.

5 yetim ve öksüz kalan torunları olan Yaşlı kadın, “Ben buraya 5 tane hem öksüz, hem yetim çocuk getirdim. Dualarınıza talibim. Dua edin bu çocukların başında sağ salim kalıp bunlara sahip çıkayım” dedi.

Suriye’de savaşta Annesini kaybeden ve Babası savaşta ayakları kesilen 3 yaşındaki Fatma  “ Benim annem savaşta şehit oldu. Babamın ise ayakları kesildi. Ben büyüyeceğim ve babama ben bakacağım” dedi.

Günyüzü Derneği başkanı ve STK İnsani Yardım platformu dağıtım sorumlusu Veysel Toprak, yaptığı açıklamada:

Viranşehir Kampında 18 bin Suriyeli misafir yaşıyor. Bunların içeresinde Annesi ve Babası şehit olan çocukları mağazamızda misafir ettik. Hayır, sahipleri bu çocuklara sahip çıktılar. Giysi ihtiyaçlarını ve gıda ihtiyaçlarını karşıladılar. Çocukların sevinmesi bizleri de sevindirdi. Fakat bir günlük bir sevinç yeterli değil, ben hayır sahiplerine buradan seslenmek istiyorum. Akçakale, Viranşehir, Ceylanpınar, Suruç da bulunan kamplarda yaşayan bu çocukları yerlerinde ziyaret etmeleri ve her türlü ihtiyaçlarını gidermelerini istiyorum.

Bize yardım yapan hayır sahipleri arzu ederlerse, giyim mağazamıza yardımlarını getirip kendi elleri ile yardımlarını teslim edebilirler. Hayır, sahiplerine ve dağıtımda çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Karaköprü de bulunan bir mağazada öğle yemeği , tatlı ,balon ikram edilen çocuklar , kampta çok sıkıldıklarını Şanlıurfa’ya geldikleri ve giysi aldıkları için çok sevindiklerini  belirtiler. Daha sonra çocuklar  sevinç içeresinde  Viranşehir’deki kamplarına  geri döndüler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER