Viranşehir’de Çakmak Gazı Satışı Yasaklandı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışı yasaklandı.

Viranşehir’de Çakmak Gazı Satışı Yasaklandı

Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, yayımladığı yazı ile ilçede 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışının yasaklandığını bildirdi. Kolluk kuvvetlerine gönderilen yazıda, bu tür ürünleri satan işyerlerine tebligat yapılması istendi.

Alınan karar doğrultusunda ilçe genelinde 18 yaş altı çocuklara kimyasal gaz içeren çakmak ve çakmak gazı satışının yasaklandığına yer verilen açıklamada, ayrıca çakmak gazı dolumunum da denetim altına alındığı kaydedildi.

Okul önlerinde gerekli denetimi yapacaklarını aktaran Kaymakam Dereci, metruk binaların belediye marifetiyle yıkıldığını aktardı. Okulların açılması ile çocukların gidiş geliş güzergâhlarında güvenlik önlemlerini artıracaklarını vurgulayan Dereci, ailelerin madde bağımlılığı konusunda duyarlı olmasını istedi. Uyuşturucu satıcılarına karşı ciddi operasyonları olduğunu dile getiren Dereci, bağımlılıkla mücadele konusunda aileler başta olmak üzere kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile bir dizi faaliyet planladıklarını kaydetti.

Sağlıklı topluma karşı madde bağımlılığının en büyük tehlikelerden biri olduğunu kaydeden Dereci, bu konuda tüm toplumun duyarlı olmasını istedi. Talimat üzerine polis ekipleri ilçedeki işyerlerini gezerek tebligatta bulundu. 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışı ve dolumunum yasak olduğu tebliğ edilerek imza altına alındı

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2019, 04:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER