Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit Hürriyet İlkokulu Kermes Açılışına Katıldı

Viranşehir ilçesi Hürriyet İlkokulu’nda okul yararına kermes düzenlendi.

Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit Hürriyet İlkokulu Kermes Açılışına Katıldı

Geleneksel hale getirilen kermesin açılışına Kaymakam Ömer Çimşit, Viranşehir Belediye Başkan Yardımcıları Aslan Çiftçi, Mahmut Şık ve Halaf Kete ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Hürriyet İlkokulu idaresi ve okul aile birliğinin düzenlemiş olduğu kermeste Kaymakam Ömer Çimşit ve beraberindeki heyet stantları tek tek inceleyerek yöresel yemekler hakkında bilgi aldı.

Kermesin ardından okulda incelemelerde bulunan Çimşit ve beraberindekiler, 21-26 Mart Orman haftası münasebeti ile öğrencilerde çevre ve doğa bilincini geliştirmek, yeşili ve doğayı sevdirmek, sorumluluk duygusu kazandırmak amacı ile tohumlu kalem ve kitap dağıttı.
Kaymakam Ömer Çimşit ve Viranşehir Belediye Başkan Yardımcıları Aslan Çiftçi, Mahmut Şık ve Halaf Kete, "Yeşil bir Viranşehir için” sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında Hürriyet İlkokulu bahçesine fidan dikti.
İlçe genelinde bu yıl binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını kaydeden Kaymakam Çimşit amaçlarının Viranşehir’e yeşil ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER