Viranşehir Belediyesi Dikkat! Bütün Birimlere Yazı Gönderdi

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, tüm birim amirlerini resmi yazı yazarak, hizmet anlayışlarında vatandaş odaklı olmalarını isteyerek, gereksiz harcamaların önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Viranşehir Belediyesi Dikkat! Bütün Birimlere Yazı Gönderdi

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, belediyede hizmet veren tüm birim amirlerine resmi yazı ile uyarılarda bulundu.

Başkan Ekinci, özellikle personellerin mesai saatlerine uyması, kılık kıyafete riayet etmesini isterken, özellikle gereksiz harcamaların yapılmaması uyarısında bulundu.

Belediye araçlarının ve belediyedeki harcamaların gereksiz yapılmaması uyarısında bulunan başkan Ekinci, özellikle belediye personellerinin hizmet anlayışını vatandaş odaklı olması hususuna dikkat etmesi çağrısını yaptı.

Ekinci: Günümüz Çağdaş kamu yönetiminin temel felsefesi, vatandaşa güveni esas alan, devlet-vatandaş ilişkilerinde kırtasiyeciliğe kaçmayan ve bürokrasi içinde boğulmayan, vatandaş taleplerinde, kolay, seri ve uygun şekilde sonuçlandırmayı amaçlayan ‘Vatandaş’ odaklı bir yönetimi gerçekleştirmektir.” Dedi.

Ekinci, bu hususun belediyenin temel ve idari düzenlemelerinde yer aldığını da söyledi.

Başkan Ekinci sözlerine şöyle devam etti : “Vatandaş odaklı yönetim, vatandaşımızın hizmet kapısı olarak gördüğü devlet kapısında gereksiz, emek ve zaman kaybına uğratılmadan, bekletilmeden işlerinin kolaylıkla sonuçlandırılmasını hedeflemektedir.”

Başkan Ekinci, son olarak, tüm belediye personellerinin düzenli ve vatandaş eksenli çalışacağını umarak, Vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile çalışacaklarını sözlerine ekledi. Başkan Ekinci, belediye araçlarının mesai saatleri dışında kullanılmaması hususunda personellerin daha dikkatli olmasını da istedi. Personellerin görevi bittikten sonra araçların garaja çekilmesini isteyen Başkan Ekinci, telefon, elektrik, su, akaryakıt, demirbaş malzemeleri gibi konularda israfa dikkat edilmesini istedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER