HDP Viranşehir'de Adaylarını Tanıttı

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Viranşehir'de Adaylarını tanıttı. Karacadağ Caddesi üzerinde bulunan Samancılar kıraathanesinde saçım seçim bürosunun açılmasıyla aday tanıtımı yapıldı.

HDP Viranşehir'de Adaylarını Tanıttı

Yoğun kalabalığın olduğu seçim bürosunda Viranşehir Eski Belediye Başkanı Emrullah Cin, HDP Şanlıurfa Milletvekili Adayları Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Ömer Öcalan, Roza Yazmacı, Orhan Özkan, tanıtımları yapıldı.


Eski Belediye Başkanı Emrullah Cin, konuşmasında Zından'da yatan özgürlük tutsaklarına selam olsun sözleriyle başladı.Cin, hiç bir zaman bizi yıldıramazlar bizler halkımızın sesiyiz sesimizi kıssamazlar engelleyemezler şeklinde konuştu.

Sürücü, HDP’nin baraj altında bırakılması yönünde planların yapıldığına dikkat çekerek, “Bir tarafta Cumhur ittifakı kurdular, diğer tarafta da adına millet ittifakı dediler. Her iki ittifak da zahiren zıt gibi görünse de, hedeflerinde aleni bir şekilde HDP’yi baraj altına çekmek var. Ne hile ne politik kurnazlık bu seçimin sonucunu belirlemeyecek. Birleşmiş, bütünleşmiş, mahşeri vicdan bu seçimin kararını belirleyecek" dedi. 


Yapılan konuşmaların ardından tebrikleri kabul eden HDP Milletvekili Adayları Hatıra resimleri çektiler daha sonra seçim çalışmalarına start verdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ESKİ AKP’li
ESKİ AKP’li - 1 yıl Önce

Yıllarca dini yönü ön plana basıyor diye ak partiden başkasına oy vermedim fakat artık dinin arkasına saklanarak adaletin barışın demokrasinin olmadığı bir türkiyeyi istemiyorum.Çizgisinden taviz vermeyen HDP veya İYİ PARTİYE oy vereceğim.Aşiret ağalarını aday yapıp urfayı parsel parsel yiyenlere verecek oyumuz kalmadı.

SIRADAKİ HABER