Milyonluk yatırım bakın ne hale geldi

Bir zamanlar Şanlıurfa'da başbakan, Cumhurbaşkanı ve bakanların gelişine şahit olan ve ağırlayan Milyonluk yatırımlar ile yapılan Şanlıurfa Havaalanı bakımsızlık ve önemsememekten dolayı şimdi ise hayvan alanı haline geldi.

Milyonluk yatırım bakın ne hale geldi
 Bir zamanlar Şanlıurfa'da başbakan, Cumhurbaşkanı ve bakanların gelişine şahit olan ve ağırlayan Milyonluk yatırımlar ile yapılan Şanlıurfa Havaalanı bakımsızlık ve önemsememekten dolayı şimdi ise hayvan alanı haline geldi. Bir zamanlar Şanlıurfa'da Başbakan, Cumhurbaşkanı ve bakanların gelişine şahit olan ve ağırlayan Milyonluk yatırımlar ile yapılan Şanlıurfa Havaalanı bakımsızlık ve önemsememekten dolayı şimdi ise hayvan alanı haline geldi. Şanlıurfa’nın adeta kaderi haline gelen birçok yatırım ile gerçekleşen yerleşim birimleri ve projeler şimdilerde sahipsizlik nedeniyle çöpe atılır duruma geldi.

 Şanlıurfa Akçakale yolu üzerinde bulunan eski Şanlıurfa Havaalanı olarak yıllarca kullanılan ve birçok siyasetçinin yanı sıra ünlülere de ev sahipliği yapan Şanlıurfa Havaalanı “HAYVAN ALANINA” döndü. Develerin, kuzuların, koyunların, eşeklerin, köpeklerin meskeni haline geldi. Yine yatırımların çöpe atıldığı kentte bulunan, Şanlıurfa- Diyarbakır yolunda da GAP Havalimanı olarak milyonlarca para harcanarak yapılan fakat havalimanı değil de havaalanı olarak kullanılmaya başlanan ve de her kış mevsiminde aşırı sislenmeden dolayı uçakların inmediği GAP Havaalanında bu sahipsizliğin peşine takıldı.

 Develeri iddiaya göre, Suriye’den ihale usulü ile aldıklarını iddia eden deve sdahipleri ve çobanların açıklaması ise ayrı bir tepki konusu oldu. Atıl durumda olan havaalanında hayvan otlatmanın bir başka güzel olduğunu belirten şahıslar: “ Burada sakinlik var, hayvanlarımız karışmıyor çünkü kimse kolay kolay gelmiyor. Burası eski havaalanı idi. Şimdi ise kullanılmıyor biz burada hayvanlarımızı otlatıyoruz. Buraya kimse çalışma yapmasa bizim için daha güzel rahat hayvanlarımıza bakarız” diyerek ayrı bir tartışma konusu yarattılar.

 Yaklaşan Kurban bayramında 35 deve ihale usulü aldıklarını ve tanesini 10 ila 15 Bin TL’ye kadar sattıklarını belirten deve sahipleri şuana kadar deve satmadıklarını işlerinin iyi olmadığını da belirtiler.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER