Bir Belediye Başkanı Daha Gözaltına Alındı

Van merkez İpekyolu HDP'li Belediye Başkanı Azim Yacan, PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan gözaltına alındı.

Bir Belediye Başkanı Daha Gözaltına Alındı

Van merkez İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ile eş başkan ve meclis üyesi Şahzede Kurt, PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan gözaltına alındı.

Van Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarım devam ettiği belirtildi.

HDP'li belediyelere operasyon! Belediye başkanları gözaltına alındı

Açıklamanın devamında ise, "PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan 2 şüpheliye yönelik; 08 Kasım 2019 günü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ile meclis üyesi Şahzede Kurt, isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin üst ve ikamet aramasında; çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi" denildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 08:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferit
Ferit - 2 hafta Önce

Suruçlu bir vatandaş olarak bizde kayyum istiyoruz.

Suruçlu
Suruçlu - 2 hafta Önce

İnşAllah en kısa sürede suruç ilçemizede gelir. Rezil olduk bu hdp nin elinden

Marutlu
Marutlu - 2 hafta Önce

Neden suruca gelmedi halen halk olarak bıktık ne temizlik var ne birşey usülsüzlügün haddi hesabı yok

Ahmet demir
Ahmet demir - 2 hafta Önce

Gerçekten devletten Allah razı olsun bizde istiyoruz Suruç belediyesi hdplilerin elinde her işleri sıkıntı. Vali neden burayı görmüyor bıktık artık vali beye sesleniyoruz Suruca KAYYUM gelmesi şart artık

SELİM.
SELİM. - 2 hafta Önce

Surucada isterük SAYIN VALİM burayada kayyım atayın

SIRADAKİ HABER