UYANIN ARTIK

Dünya işte bu

Kimine gül bahçesi;

Kimine yangın yeri.

Bakın binlerce yıldır haksızlıklar yaşanıyor,

Güçlüler güçsüzleri kanlı kemikleriyle eziyor. Bebekler açlıktan hastalıktan ölüyorlar, Kurşunlara kılıçlara geliyorlar, insanlar kesilip yakılıyor. Tecavüzler, travmalar Kötüler, kötülüklerin önü alınamaz olmuş,

Ama Müslümanlar sessiz.

Müslümanlarda "TIK" yok.

Çünkü uykusu çok ağır.

Uyanın artık.

Yoksa birileri uykunuzda ha bire uyuyasınız diye sallıyor sizi. Unuttunuz mu Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.

Bakın önceleri Müslümanlara yapılanlara sessiz kalmanın bir sonucu Yeni Zelanda.

Hangi dine inandığımız, hangi ırktan ve hangi ülkeden olduğumuz önemli değil.

Önemli olan insanlık. Ama oda göçmüş bu dünyadan. Biri çıkıyor Yeni Zelanda ‘da katliam yapıyor aslında Müslümanlar katledilmedi insanlık katledildi. Orası insanlığın öldüğü yerdi ama kimin umurunda. Artık duygusal hareket edip hayalperest sloganlar savurmaktan ziyade geçerli ve güçlü çözümlerin üretilmesi gerekiyor.

Bundan böyle atarla sloganlar atmayı bırakıp sadece Hz. Ömer adaletini ve öfkesini, Selahaddin Eyyübinin stratejisini ve Müslüman ferasetini alın yanınıza bakın nasıl çözüm bulabiliyorsunuz. Ama nerde. Yok eğer hala ebabil kuşlarını bekliyorsa 1.5 milyar Müslüman emin olun ebabiller gelse bile İslam düşmanlarını değil, her türlü züllüme sessiz kalan Müslümanları taşlar. Duydunuz mu ?..

YORUM EKLE
YORUMLAR
M.KALDI
M.KALDI - 4 ay Önce

Sn Hocam ne diyelim sende haklısın