URFA’DA SPOR ve URFASPOR

İnsanların, özellikle günümüz gençliğinin en çok ilgi duyduğu spor: Futbol.

Dünyada geniş kitlelere hitap eden ve önemli bir sektör haline gelen Futbol’a Urfavari olarak bakalım isterseniz.

100’e yakın kulübün bulunduğu ve bu kulüplerin bünyesinde yine yüzlerce takımın faaliyet gösterdiği Urfa’da her şey gibi Futbol’da büyüklerimiz tarafından pek önemsenmez!

Her şey akışına bırakıldığı gibi, gidişatı da pek merak edilmez her nedense.

Gençlerin bir hevesle atıldığı Futbol dünyası, kendini geliştirmeyen, yerinde sayan ve her önüne gelenin Teknik Direktörlük yaptığı ortama kurban gider.

Edindiği bir takım bilgilerle Futbol’da takım çalıştıran Antrenörlerin bilgilerini ve tekniklerini güncellemediği bir durumdan futbolcunun alacağı fazla bir şey yoktur.

Gençlerin disiplinden uzak, teknik ve taktikten uzak bir anlayış öncülüğünde sürdürdüğü futbol, her gencin hayalinde yatan profesyonellik Urfaspor’un yakınına varmadan son bulur.

60 yıllık bir mazisi olan ve Süper lige hasret kalan Urfaspor’da bu süreçten olumsuz etkilenir. Alt yapıdan yetişmeyen futbolcu, sürekli dışarıdan futbolcu takviyesine sebep olsa da, buna futbol bilgisinden ve yönetmekten yoksun kişilerin, sırf zengin diye yönetime gelmeleri başarısızlığa çanak tutar.

Yıllardır süregelen bu anlayış, ilk bakışta Urfaspor’ etkilese de, aslında Urfalı gençlerinde önünü tıkamaya ve hayallerinin yıkılmasına vesile olur.

Dönmeyen bu çarkı, Futbolun içinden gelenler ve yetkililer sezonu sezona ekleyerek kenardan izlemeye devam eder.

Urfalıların dediği gibi, böyle gelmiş böyle gider!

YORUM EKLE