Ali İhsan Demir: Urfa'da Tiyatroya Önem Verilmiyor

Yıllardır oyunculuk yapan Ali İhsan Demir, "Urfa’ya Ajans kurulmasını ve tiyatroya önem verilmesini istiyoruz" dedi.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde ikamet eden ve aynı zamanda Genç Film Oyuncularından Diriliş Ertuğrul ve Özel tim isimli önemli dizilerde de rol alan Ali İhsan Demir Urfanatik.com'a çok önemli açıklamalarda bulundu.

Sohbet havasında gerçekleştirdiğimiz röportajda sorduğumuz birçok soruya içtenlikle cevaplar verdi.

ÖNCELİKLE KENDİNİZİ KISACA TANITIRMISINIZ?

Ben Ali İhsan Demir 1995 Şanlıurfa’da doğdum. İlk okulu Yenişehir ilk Öğretim okulunda okudum ve ilk öğretim bitirdikten sonra açık Öğretim den Eğitimimi Devam ettim ve mezun oldum ve sonra Acıbadem Üniversitesinde tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümünü okuyorum Ön lisans olarak devam ediyorum

2013 yılında Özel  Ajansa başvurarak seçildim ve seçildikten sonra İstanbul'da birkaç dizide oynadım. Diriliş Ertuğrul’un  88 Bölümde rol oynadım ve çeşitli dizi ve filmlerde rol aldığım ve aynı zamanda Şanlıurfaspor'un alt yapısında oynuyordum. Vatanım sensin, Çoban Yıldızı, İçerde ve son olarak Diriliş Ertuğrul'da Özel Tip konuk oyuncu olarak rol  aldım. Şanlıurfa 'da Özel ajansın  olmadığı için  başka illere gidip değişik ajanslara başvurarak oyunculuk sektörüne girdim

FİGÜRAN NEDİR?

Sinema ve tiyatroda başrol veya karakter oyuncusu olmayan, geriye kalan insanları canlandıran, bir nevi kalabalık yapan insanlardır. Filmde ve sahnede figüran olmak bir tarafa, hayatta da figüran olmak mümkündür. Başka insanlar yaşarken, fonda dolaşmak, sadece bir figür görevi görmektir. Bu hayatın ilan sayfalarında yaşamaktır. Çağatay Ulusoy Figüran olarak başlayıp 4  yıl gibi bir süre içerisinde Türkiye'nin yeni jönlerinden biri oldu.

Figüran olarak başlamasına rağmen fark edilip bir çok dizin Özel tip  Konuğu teklifi almıştı. Kısa süre içerisinde yükselerek diyaloglu konuşma ve özel tip rollerde görev aldım. Bu oyunculuk sektörüne arkadaşlarımın bana sende oyunculuk yeteneği var diyerek bende böyle katıldım. Ve İlk Vatanım sensin dizisinde Tevfik adam olarak rol aldım 2 bölüm oynadım.ondan sonra Çoban Yıldızı İçerde,Diriliş Ertuğrul  dizinde Özel t.p olarak rol aldım.

ŞANLIURFA’DA TİYATRO YÖNÜNDEN EN BÜYÜK EKSİKLİK NEDİR?

Şanlıurfa’nın en büyük eksiği ajansın olmadığından ve Urfa’da yetenekli insanların olduğu ve bunun için Şanlıurfa'da bir ajansın kurulması memleketimiz açısından iyi olacaktır. Şanlıurfalı gençlerimiz yetenekleri gösteren daha güzel yerlere gelmelerini isteriz.  Şimdi Gençlik Merkezi ve Belediyede var bu yetmiyor ve memleketin en büyük eksikliği budur bunun için yetkililerin Urfa’ya Ajans kurmalarını ve tiyatroya önem vermelerini istiyoruz.