Yol Kontrolü Yapan Güvenlik Güçlerine Saldırı: 1 şehit

Siirt'te PKK'lı teröristlerin yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine yönelik saldırısında bir güvenlik korucusu şehit oldu. Saldırıya anında karşılık veren güvenlik güçleri olay yerinden kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyon başlattı. Saldırının gerçekleştiği Bilgili Köyü mülki sınırlarının tamamında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Yol Kontrolü Yapan Güvenlik Güçlerine Saldırı: 1 şehit

Siirt'in Eruh ilçesinde yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda bir güvenlik korucusu şehit oldu.

Eruh-Çizmeli-Bilgili-Doğanca-Okçular yolunda, terör örgütü PKK mensupları, yol emniyetini sağlayan karma time Bilgili köyü istikametinden uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Açılan ilk ateşte başından isabet alan bir güvenlik korucusu olay yerinde şehit düştü.

OPERASYON BAŞLATILDI

Güvenlik güçlerince anında saldırıya karşılık verilmesiyle çıkan çatışmanın ardından kaçan terör örgütü PKK mensuplarının  

etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon sürüyor.

BİLGİLİ KÖYÜ'NDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Saldırının gerçekleştiği Bilgili Köyü mülki sınırlarının tamamında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Eruh Kaymakamlığı'ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu terör eylemini yapan bölücü örgüt mensuplarının Bilgili köyü sınırları içerisinde olabileceğinden, yapılacak operasyonların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ve sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi için Eruh Kaymakamlığımızca Bilgili köyü mülki sınırlarının tamamını kapsayacak şekilde 22 Haziran tarihi saat 01.00'den 23 Haziran tarihi saat 01.00'e kadar önleyici bir tedbir olarak sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER