Yeni Bir Torba Tasarı Daha Geliyor 

Hükümet, milyonlarca insanı ilgilendiren, imar affı, vergi ve sigorta borçlarının yeniden yapılandırılması ve emekliye ikramiyeyi içeren torba yasadan sonra, ikinci bir paket daha hazırladı

Yeni Bir Torba Tasarı Daha Geliyor 

 AK Parti'nin ekonomi kurmayları ile ilgili bakanlıkların bürokratlarının katılımı ile dün yapılan toplantıda, yeni torba tasarının detayları belirlendi. Buna göre, önümüzdeki hafta Meclis'te görüşülecek yeni düzenlemelerde, otoyollar ve köprülerden kaçak geçişler nedeniyle tahakkuk eden 1.2 milyar liralık devlet alacağının yeniden yapılandırılması öngörülüyor. Kaçak geçişlerden kaynaklanan idari para cezalarının bir bölümünün silinecek, bazılarının ise yeniden yapılandırma kapsamı içine alınacak.

 Meclis'te bir süre önce çıkarılan ve kayıt dışı tütün üretimine hapis cezası öngören yasanın uygulaması da erteleniyor. AK Parti kurmayları, yeni torbada ceza uygulamasının 2019'a erteleneceğini söyledi. Yeni torba tasarıda, İskan Kanunundan kaynaklanan bazı problemlerin çözümü de öngörülüyor. 


Döviz büroları ile ilgili yeni idari para cezalarının getirilmesi de gündemde. Bu kapsamda, yönetmelik, tebliği ve düzenleyici işlemlere aykırı hareket eden döviz bürosu sahiplerine idari para cezası uygulanacak. AK Parti kurmayları, döviz büroları ile ilgili usulsüz işlemlerden kaynaklanan cezaların düzenlendiğini, ancak idari para cezalarına yönelik bir yaptırımın uygulanmadığını hatırlattı. Yeni atılacak adımla idari para cezaları ile ilgili kurallar belirleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 1 yıl Önce

YARİM KREDİ KOOPERATİFİ MAĞDURU YOKSUL-İŞSİZ MAZLUMUN HÂLİN NEDENE DE BİR ÇARE: 2012-2016 Yıllarda Tarım Bakanlığı ında konuşlanmış FETO cu üst düzeyde yönetim şebekesi ile birlikte devletin kasasından para almak için Şanlıurfa ve ilçelerinde "TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ"Türedi... Başkanlarının geçmiş siciline baktığımızda bölgenin en karaktersiz, onursuz, yüzsüzleri olduğu anlaşılmaktadır... Binlerce Gariban-yoksul-işsizi asílsız vaadler ile Kooperatiflerine üye yaptílar, imzalarını aldılar... "Bankadan kredi çekip iflas ettk" dediler... Bankaların geri alacağı üyelerin üzerinde kaldı... Her bir üyeye 30.000 TL.borc çıktı...3 üyeye de kefil yapıldığı için 30.000×3=90.000 TL.ilave borçlanması var...Mağdurlar kayıtlı bir işte çalışmak istediğinde üçretlerinde 3/1 ıcra kesintisi yapılıyor...120.000 TL bitinceye dek...

SIRADAKİ HABER