Yazıcıoğlu dosyası kapanmasın!

Şanlıurfa Alperen Ocakları ve Büyük Birlik Partisi tarafından Şanlıurfa Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirilerek Muhsin Yazıcıoğlu’nun dosyasının kapatılmaması istendi.

  Şanlıurfa Adliye Binası önünde bir araya gelen Alperen Ocakları ve Büyük Birlik Partisi adına konuşan BBP İl Başkanı Sabri Çavcı;  Maalesef terör hadiselerinin yaşandığı bu günlerde, Büyük Birlik Camiası olarak bizim acımız dün itibariyle ikiye katlanmış durumdadır!

Malumunuz, 25 Mart 2009’da Çağlayancerit’ten Kayseri Erkilet’e oradan Yozgat Yer köyüne giderken, Göksun Kızılöz Köyü ile Şahin Kayası Sinse Obası arasındaki Keş Dağları Karayakup Tepesi’nde bindikleri helikopterin kırıma uğraması sonucu Muhsin başkanımız ve arkadaşlarımız şehit olmuşlardı.

Dün itibariyle, dahil ve harici imkansızlıklarla ve yalnız bırakılmamıza rağmen şehitlerimizin aileleri ve camiamızla yürüttüğümüz hukuki süreçle alakalı karar maalesef takipsizlikle neticelendirilmiştir. Ne hazin bir fırsatçılıktır ki. Ne kadar manidarlıktır ki… Bu takipsizlik kararı; elim bir terör olayının şokunun yaşandığı ve bu bahaneyle ulusal medyaya sansür ve sınırlamaların getirildiği, internetin yavaşlatılmasıyla özgür sosyal medya’nın devre dışı bırakılmaya çalışıldığı bir günde onca hengamenin yaşandığı bir zaman dilimi içerisinde kamuoyuna paylaşıldı” dedi.

 Çavcı konuşmalarını şöyle sürdürdü: “ Hatırlarsanız… Bu elim olay taa en başından yani vukuundan itibaren sert hava şartları ve pilotaj hatası kaynaklı basit bir havacılık kazası gibi kamuoyuna takdim edilmişti. Hatta bu istikamette daha sonra uyduruk olduğunu ispatladığımız kaza kırım raporları hazırlanmıştı. Tıpkı şimdi verilen takipsizlik kararındaki hükmün gerekçesinde olduğu gibi.

Lakin ilerleyen zamanlarda Büyük Birlik Partisi ve şehit liderlerimizle beraber şehit olan kardeşlerimiz ve onların aileleri ile onca imkansızlık ve engellere rağmen bu elim olayı idari ve adli tüm ilgili resmi kurumlara muhatap etmeyi başardık. Bu gayretler neticesindeki tesadüflere bağlanmayacak derecede olağan üstü birçok olumsuzluklar ve derin kuşku oluşturan bilgiler peyderpey dava dosyalarına sokularak delillendirilmeye başlandı…

 

Kamuoyunun’ da hayret ve kuşkuyla takip ettiği bu süreç içersindeki, kusur, ihtimal ve kasıtlar peş peşe ortaya çıkarıldı. Helikopterin ne şekilde kırıma uğradığı, sonrasında oluşturulan bilgi kirlilikleri, müthiş teknolojik imkanlara rağmen enkaza ulaşılması rezil bir şekilde yürütülen arama kurtarma safhasının aslında örgütlü bir aramama ve kurtarmama süreci olduğu ve ulaşılamayan olay yerinde aslında olayın hemen akabinde ulaşıldığı gibi nice gerçek istihbari, inzibati, teknik bilgiler ışığında yüzlerce bilgi ve delille birlikte dava dosyalarına girdi. Çalışanlara en ağır şekilde sesleniyorum; “Yiğitler bir gün ölür; korkaklar her gün ölür.” Diye konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER