Vali Küçük ve Müdür Pınarbaşın’a çağrımız!

Şanlıurfa'da huzur operasyonu adı altında uygulama yapan Asayiş Şube Müdürlüğü, gece gerçekleştirdikleri uygulamaları kent genelinde görev yapan basın mensuplarını bir birine düşürdü. Ayrımcılık yapan rütbeli memurlarına Şanlıurfa Valisi ve Emniyet Müdürüne, basın ayrımı yapılmaması için çağrıda bulunuyoruz.

Vali Küçük ve Müdür Pınarbaşın’a çağrımız!

URFA’DA, BASIN ARASINDA AYRIM YAPILMAZ!

Şanlıurfa'nın menfaati ve çıkarları için gece gündüz görevlerini icra eden Polisler, kentte huzur sağlarken, bir yandan da yanlış uygulamaları nedeniyle basın mensuplarının tepkilerine neden oldu. Defalarca uygulanan bu çifte standartta tepki gösteren basın mensupları Ajanslardan haber kullanmak yerine kendi emekleriyle işlerini yapmak ve kendi gördüklerini yazmak için çağrıda bulundu.

GÖRDÜĞÜMÜZÜ ÇEKMEK İSTİYORUZ!

Söz konusu kent genelinde gerçekleşen Huzur operasyonlarında, sadece Suriyelilerin bulunduğu mekanda Konsomatris olduğunu bilerek söz konusu eğlence mekanında arama yapıp yine aynı basın yoluyla büyük bir çalışma olduğu yansıtılması ve bunun bilinci içerisinde olan basın mensuplarının da bu gibi haberlere kendi objektifleriyle görüntüleyerek yansıtma gereği duymaktadır.

KÖSTEBEK Mİ VAR?

Ayrıca, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde yaşanan bu olayların yanı sıra geçtiğimiz gün Canlı Bomba hazırlığında olduğu iddia edilen 2 kişinin yakalanması olayı ise yine Emniyet içerisinde görevli personel veya personeller tarafından her zamanki gibi yerel ve ajansa bilgi paylaşmadan ulusal basının direk haber merkezlerine iletilmiş. Bu olay ise Urfa basını yerine İstanbul, Ankara basını tarafından duyulmuştu.

VALİLİK HAREKETE GEÇTİ, RESMİ AÇIKLAMA YAYIMLADI

Şanlıurfa’da yaşanan bu bilgi sızdırma olayının Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e iletilmesiyle konu resmi olarak Şanlıurfa Valiliği Resmi sitesinde yayımlanarak kamuoyuna sağlıklı bilgi ulaştırılarak haber alma özgürlüğünün kısıtlanması önlenmişti.

URFA BASINI OLARAK ÇAĞRIMIZ

Şanlıurfa’da sahada çalışan gazeteciler olarak çağrımız odur ki, Şanlıurfa Valimiz İzzettin Küçük ve Emniyet Müdürümüz Eyyüp Pınarbaşı’nın konuya hassasiyet gösterip, kentte görev yapan basın mensupları arasında ayrımcılık yapılmaması için gerekli uyarıların yapılmasıyla bu sorunun bir daha yaşanmaması sağlanacaktır.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 20:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerafettin
Şerafettin - 4 yıl Önce

sizde taraflı olun sizde kazanan bu kadar basit

SIRADAKİ HABER