Urfa’nın Vali Babası Yeni Görev Yerinde

30 Mayıs 2016 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Şanlıurfa'dan Bursa Valiliğine atanan Vali İzzettin Küçük, Heykel Tarihi Valilik Binasında gerçekleştirilen karşılama töreniyle Ulu Şehir Bursa’daki görevine başladı.

Urfa’nın Vali Babası Yeni Görev Yerinde

 Bursa protokolünün tam kadro karşıladığı Vali İzzettin Küçük, kendisini yöresel kıyafetleriyle ve ellerinde çiçeklerle karşılayan minik öğrencilerle yakından ilgilenerek, kendisine karnesini gösteren bir öğrencinin de notlarını ilgiyle inceledi.

 Halkı selamlayarak Valilik Binasına giriş yapan Vali Küçük, Bursa’nın geleceği ve menfaati için çalışacağını vurgulayarak: “Aziz Bursalılar; öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. Burada beni karşılamaya gelen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

 Bugün resmen Bursa Valiliği görevine başladım. Bursa İli inşallah şahsıma hayırlı olur diye temenni ediyorum. Peygamberler şehrinden, Hazreti İbrahim’in, Eyüp  a.s.’ın, İlyas a.s.’ın şehrinden payitaht şehrine, ulu evliyalar şehrine, Süleyman Şah Hazretlerinin mefhum  olduğu topraklardan, O’nun torunu Osman Gazi Hazretlerinin mefhum olduğu topraklara geldiğimi biliyorum.

 Bursa, tarihin bütün bir görkemini bağrında taşıyan bir şehir değil sadece. Turizmi ile sanayisi ile teknolojiyi yaratma gücü ile modern bir şehir ve aynı zamanda bir dünya şehri. Ülkemiz için çok kıymetli ve tarihi anlamda muhteşem bir şehir. Enerjisi ile fetih gücü ile yarınları geleceği inşa etme bakımından çok güçlü potansiyeli olan bir şehir. İnşallah beraberce bütün Bursalılarla, sivil toplum örgütleri ile onların ileri gelenleri ile istişare ederek beraber fikir teatisinde bulunarak,  bir karara vararak, bir akıl ve anlayış birliği yaratarak bu şehirde pek çok iş yapacağız. Yapacağımız işler bu şehrin menfaati ve geleceği için olacaktır. Bursa’nın hatırı herkesin hatırından yüksek olacaktır. Bursa'ya pek çok hizmetlerde bulunan Sayın Valimize ve ondan önce görev yapan bütün Valilerimize teşekkür ediyorum. Çok kıymetli, çok değerli hizmetler yapmışlardır. Ne yapacaksak çalışmalarımızın ana özü Bursalı hemşerilerimin yüzünü güldürmek ve bu muhteşem şehrin ismini daha yüceltmek olacaktır.” dedi.

 Protokol eşliğinde Makam Odasına geçen Vali İzzettin Küçük, Valilik Şeref Defterini imzalayarak Bursa’daki görevinin ilk imzasını atmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER