Urfa'dan çatışma bölgelerine yardım

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani yardım platformu tarafından Doğu illerinde yaşanan çatışmalarda mağdur kalan vatandaşlara ve Suriye'deki savaş mağdurlarına verilmek üzere insani yardım TIR'ları gönderildi.

 İnsani Yardım Platformu'nun düzenlediği kampanya kapsamında toplanan 4 TIR dolusu yardım malzemesi törenle Suriye ve terör mağduru ailelere gönderildi.
 İnsani Yardım Platformu tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan gıda, giysi ve ısıtıcı yardımının Suriye ve Diyarbakır’ın Sur ilçesi ile Şırnak’ın Silopi İlçesine gönderilmesi nedeniyle İtfaiye Daire Başkanlığı bahçesinde tören düzenlendi. İşçiler tarafından depodaki yardım malzemeleri TIR’lara yüklenirken, İnsani Yardım Platform Başkanı Osman Gerem, iç savaştan dolayı mağdur olan Suriye'deki ihtiyaç sahibi sivillere yardım gönderdiklerini belirterek 2 TIR yardım malzemesini ise terör olayları nedeniyle mağdur olan ailelere gönderdiklerini söyledi.
Şanlıurfa Valisi Ufuk Akıl, ise Suriye ve terör mağduru ailelere yardımlarının devam edeceğini söyledi. Konuşmaların ardından 2 TIR insani yardım Suriye'ye 2 TIR ise Diyarbakır ve Şırnak’a uğurlandı.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER