Üniversitede FETÖ Operasyonu: 22 Kişi Gözaltında

Marmara Üniversitesine düzenlenen FETÖ operasyonunda, haklarında gözaltı kararı çıkarılan 42 kişiden 22'si yakalandı. 24 çalışanın odalarında arama yapılıyor.

Üniversitede FETÖ Operasyonu: 22 Kişi Gözaltında

Marmara Üniversitesi'nde görevli akademik idari ve kamu işçisi statüsündeki 42 personele yönelik FETÖ/ PDY terör örgütü ile irtibatı olduğu gerekçesi ile operasyon başlatıldı. Operasyonda 22 kişi gözaltına alınırken aktif olarak çalışan 24 şüphelinin ise Marmara Üniversitesi'ndeki odalarında arama ve el koyma işlemleri sürüyor.
İSTANBUL MERKEZLİ 5 İLDE OPERASYON: 22 KİŞİ GÖZALTINDA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu koordinesinde, Marmara Üniversitesi'nde görevli akademik idari ve kamu işçisi statüsündeki 42 personele yönelik FETÖ/ PDY terör örgütü ile irtibatı veya iltisaki olduğu gerekçesi ile operasyon başlatıldı. İstanbul merkezli 5 ilde başlatılan operasyonda şüpheli şahıslardan 22'si yakalandı.
24 ÇALIŞANIN ODALARINDA ARAMA YAPILIYOR

Aktif olarak çalışan 24 şüphelinin ise Marmara Üniversitesi'ndeki odalarında arama ve el koyma işlemleri sürüyor.
Öte yandan, Bank Asya'daki hesabını FETÖ liderinin talimatı ile arttıran ve Bylock kullanıcısı olan şüpheliler için gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER