Türkiye Genelinde 50 Bin Polisle Huzur Operasyonu Düzenleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün talimatıyla akşam saatlerinde Türkiye'deki 81 ili kapsayan büyük bir huzur operasyonu başlatıldı. Operasyona 50 binden fazla polis, 12 helikopter ve 19 deniz aracı katılıyor.

Türkiye Genelinde 50 Bin Polisle Huzur Operasyonu Düzenleniyor

Türkiye genelinde bu akşam saatlerinde son zamanların en kapsamlı huzur operasyonu başlatıldı. 81 ilde 50 bin 696 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda yol kontrolleri yapan polis şüpheli şahıs ve araçları incelemeye aldı.
Operasyonlara 12 helikopter ve 19 deniz aracı da destek veriyor.

İSTANBUL'DA 5 BİN POLİS KATILIYOR
Operasyonlara İstanbul genelinde 5 bin polis katılıyor. 'Yeditepe Huzur' adı verilen operasyon 39 ilçede polis helikopterlerinin desteğiyle gerçekleştiriliyor.
Uygulamada, şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 159 noktada şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri ve plaka sorgulaması yapıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ BİZZAT DENETLEDİ
İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ise uygulama noktalarını bizzat gezerek çalışma yapan polisleri denetledi. Uygulamaya ilçe emniyet müdürleri ve il emniyet müdür yardımcıları da bizzat uygulama noktalarını denetleyerek aksaklıklara müdahale etti. Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamaya, polis helikopteri de havadan destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER