Türkiye Erken Seçime Gidiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün yaptığı erken seçim çıkışının ardından, Türkiye'nin merakla beklediği Erdoğan-Bahçeli görüşmesi saat 13.30 sularında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başladı. Görüşme yarım saat sürdü ve 14.00'te sona erdi. Erdoğan "Erken seçim teklifine olumlu yaklaşıyoruz" dedi. Erdoğan erken seçim için 24 Haziran 2018 tarihini verdi.

Türkiye Erken Seçime Gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul etti. Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı kabulü, saat 13.30'ta başladı. Tarihi erken seçim zirvesi yarım saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesi saat 14.00'te sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15.30'da basın mensuplarına açıklama yapması bekleniyor.


Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti MYK üyeleri de Beştepe'ye, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle: 

- Oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Tekliflerini değerlendirme fırsatı bulduk. 15 Temmuz siyasette yeni bir dönemin miladıdır. Ardından 29 gece boyunca tutulan nöbetler, milletin istikbaline sahip çıkma dirayetinin göstergesi olmuştur. 

- Yönetim sistemi değişikliğini sayın Bahçeli'nin desteğiyle 16 Nisan'da hayata geçirdik. Türkiye hala eski sistemle yönetilmektedir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet kazanmaktadır. Sayın Bahçeli'nin çağırısını enine boyuna müzakere ettik. Bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşmamız konusunda görüş birliğine vardık. 

Bahçeli 26 Ağustos demişti 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM'de partisinin dünkü grup toplantısında cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos'ta yapılması önerisinde
bulunmuştu.

Bahçeli, konuşmasında, "26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur" ifadesini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Mecliste dün gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken, Bahçeli ile bir araya geleceklerini açıklamıştı. Öte yandan, Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi en son 18 Şubat Pazar günü kabul etmişti ve görüşme 45 dakika sürmüştü.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİL
HALİL - 10 ay Önce

TEK ÜMİDİM CEVHERİNİN URFADA LISTEYE GIRMEMESİ KİM GİRERSE GİRSİN BAŞ USTÜNE

Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 10 ay Önce

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri 24 Haziran 2018 Pazar günü olacaktır... Ramazan Bayramın ilk haftasında... Milletimize hayirli uğurlu olsun..."Güçlü Bir Türkiye Ve Yönetimde İstikrar İçin Evet"

halil dağ
halil dağ - 10 ay Önce

Allahın izniyle seçimi recep tayip erdoğan kazanacak

SIRADAKİ HABER