Türkiye, Almanya ve Hollanda'ya Karşı AİHM'e Gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Türk bakanlara karşı faşistçe uygulamalar yapan ülkeleri Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşıyacaklarını açıkladı.

Türkiye, Almanya ve Hollanda'ya Karşı AİHM'e Gidiyor

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya karşı yapılan skandal uygulamalarla zorbalığı zirveye taşıyan HollandaAlmanya ve yasakçı Avrupa ülkelerine karşı "uluslararası areneda gerekenin yapılacağını" açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hangi adımların atılacağına dair ilk ipuçlarını verdi.

"AT İZİ İT İZİNE TAM KARIŞTI"

ATV-A Haber ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda'daki olaylarda 17 gözaltı olduğunu hatırlatarak Erdoğan "Köpeklerle, atlarla saldırdılar. Orada işte at izi it izine tam karıştı. Batının gerçek yüzünü gösteriyorlar. Biz böyle görmek istemezdik" dedi.

"MERKEL, SANA YAZIKLAR OLSUN YA!"

Almanya Başbakanı Merkel'in de Hollanda'ya destek verdiğini hatırlatan Erdoğan "Ve Almanya'nın şansölyesi de Hollanda'nın yanında yer alıyor. Sana yazıklar olsun ya. Dermek ki sen de aynı kafadasın. Bu, bu demektir. Yanındayım dediğine göre o da demek ki aynı kafada" ifadelerini kullandı.

BÜTÜN BAKAN ARKADAŞLARIM AİHM'E GİDECEK

Erdoğan, atılacak adımlarla ilgili ise şunları söyledi:

Bunların yaptığının ne AB muktesebatına ne Venedik, hiç bir yana, ne İnsan Hakları neyannamesine, hiç bir yere uymaz. Bunlar hukuk tanımazdır. Bunlar işlerine geldiği zaman kendilerine göre uluslararası hukuktan bahsederler. Biz bunları AİHM'de de yaşamadık mı? Şimdi göreceksiniz, AİHM'e de gideceğiz. Bütün bakan arkadaşlarımızın hepsi, gerekli yerlere müracaatlar yapacaklar. Ben verilecek kararı da şimdiden biliyorum. Ama biz gerekeni yapacağız. Biz yapallım, onlar bildiklerini okusunlar. Ha ondan sonra biz de bildiğimizi okuyacağız. Türkiye güçleniyore artık. Bize o kadar güçlenemez diyorlar. Biz de diyoruz ki güçleneceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER