TTB Soruşturmasında Gözaltına Alınan 11 Yöneticiden 3'ü Serbest Bırakıldı

Türk Tabipler Birliği soruşturması kapsamında gözaltına alınan 11 yöneticiden 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TTB Soruşturmasında Gözaltına Alınan 11 Yöneticiden 3'ü Serbest Bırakıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği (TTB) yöneticisi 11 yöneticiden; Sinan Adıyaman, Ayfer Horosan ve Şeyhmus Gökalp, serbest bırakıldı.

DİĞER 8 KİŞİNİN İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Şüphelilerin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdiği öğrenildi. Diğer 8 kişinin emniyetteki işlemlerinini sürdüğü kaydedildi.

11 YÖNETİCİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TTB yetkilileri hakkında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu uyarınca yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında TTB Merkez Konseyi Başkanı Mehmet Raşit Tükel'in de bulunduğu 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmişti.

FİGEN YÜKSEKDAĞ'IN DANIŞMANI DA GÖZALTINDA

Ekipler, bildiri lehine paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen ve aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı Songül A. ile Aysu Simge T, Cevahir C, Ali E, avukat Kemal U. ve Sibel T.'nin de bulunduğu 13 şüpheliyi sabah saatlerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarla gözaltına aldı.

Evlerinde arama yapılan şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

TTB'NİN AÇIKLAMASI BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

TTB'nin açıklaması kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Ankara Başsavcılığı, 'terör örgütü propagandası yapmak ve halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek' iddiasıyla soruşturma başlatmış

HABERLERCOM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER