TEDAŞ ve TEMSAN Özelleştirme Kapsamından Çıkarıldı

Türkiye elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) ile Türkiye Elektromanyetik Sanayi Anonim Şirketi (TEMSAN) özelleştirme kapsamından çıkarılarak eski statülerine iade edildi.

TEDAŞ ve TEMSAN Özelleştirme Kapsamından Çıkarıldı

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) ile Türkiye Elektromanyetik Sanayi Anonim Şirketi (TEMSAN) özelleştirme kapsamından çıkarıldı. Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 5 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan duyuru ile TEDAŞ ve TEMSAN’ın özelleştirme kapsam ve programından çıkarıldığı açıklandı.

Özelleştirme Yüksek Kurulu 2004 yılında Türkiye elektrik Dağıtım Anonim Şirketini özelleştirme kapsamına almıştı. Özelleştirme Yüksek Kurulunun, 25 Nisan 2017 tarihli ve 2017/12 sayılı Kararı ile Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. özelleştirme kapsamından çıkarıldı.

Türkiye Elektromanyetik Sanayi Anonim Şirketi ise Özelleştirme Yüksek Kurulunun 17 Nisan 2017 tarihli ve 2017/11 sayılı Kararı ile özelleştirme kapsamından çıkarıldı. TEDAŞ ve TEMSAN eski statülerine iade edildi.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Özelleştirme Yüksek Kurulunun, 25/04/2017 tarihli ve 2017/12 sayılı Kararı ile Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. ; 17/04/2017 tarihli ve 2017/11 sayılı Kararı ile de Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. özelleştirme kapsam ve programından çıkartılarak eski statülerine iade edilmiştir.” İfadelerine yer verildi.

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 5 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan bu duyuru ile DEDAŞ ne kadar etkilenecek, hangi yenilikler yapılacak merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 11:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Allah bu tedaşın belasını versin kafalarına güre fatur ceza kesiyor hukuk tanımıyor arkasında nasıl gizli bir güç var kimse bilmiyor

cifci
cifci - 2 yıl Önce

Bu dadaş gitsin de devlet alsın para devletin kasasına girsin devlete karımız dokunsun .inşAllah doğrudur bu Haber

Alibey
Alibey - 2 yıl Önce

Slm admin haber doğrudur inşAllah cvb

Destek
Destek @Alibey - 2 yıl Önce

Merhaba, gerçeklik payı taşımayan içerikleri yayınlamamaktayız. İlerleyen günlerde resmi açıklamalar gelecektir, haberimiz doğrudur.

Yasin çiftçi
Yasin çiftçi - 2 yıl Önce

Çok şükür tedaştan kurtulduk bizi cileden çıkardı

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Tedaş özelleşti çoğu işçi 4/c li oldu genel müdürlüğü kurtarmak için başka faydası yok

ENVER
ENVER - 2 yıl Önce

ALLAH topunuzun belasını versin milletin anasını ağlattınız !!!

Ismail
Ismail - 2 yıl Önce

Zaten özelleştirilecek Tedaş kalmadi ki sadece genel müdürlük kaldi Ankara da asil orayi kapatmak lazim.yuzlerce personel bosubosuna maaş aliyor

Menduh Çakar
Menduh Çakar - 2 yıl Önce

BU TEDAV DEĞİL BU SORUN HALK RAHATLANDIĞI ZAMAN BU KESİNTİLER BİTİĞİ ZAMAN İNANACAĞIZ ÇOK BÖYLE VAATLER GÖRDÜK.......ALLAH İÇİN BU İKİ AYDIR ALLAHIN RAHMETİ YAĞMUR YAĞİYOR KUYULAR ÇALIŞMİYOR HALEN ELEKTİRİK KESİNTİSİ YAPILIYOR YA BİR İKİ AY SONRA KUYULAR ÇALIŞSA YAZ GELSE NE OLACAK ŞİMDİKİ BU HALKIN BU ÇİFTÇİLERİN BU KÖYLÜLERİN BU ESNAFLARIN OLAN MAĞDURİYETİ KİM KARŞILIYACAK DEDAŞ MAĞDURİYETINI GÖSTERİP HAKINI FAİZİYLE ALİYOR HALKI DA HIRHIZLIKLA SUÇLİYOR VE HER KESE DE MEYDAN OKUYOR VEKİLLER SUSUKUN SEÇİM BİTİ YA SİZİLERİ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ...MENDUH ÇAKAR KIZILTEPE ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ BAŞKANI..


SIRADAKİ HABER