Tanal'dan Burhan Kuzu'ya: Atma Be Din Kardeşiyiz!

AK Parti'li Burhan Kuzu ile CHP'li Mahmut Tanal arasından sosyal medya hesabı twitter üzerinden 1982 Anayasası tartışması yaşandı.

Tanal'dan Burhan Kuzu'ya: Atma Be Din Kardeşiyiz!

Burhan Kuzu'nun Anayasa Mahkemesi'nin ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirdiği bir kararı yanlış bulduğunu söylemesi üzerine CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'dan karşı cevap geldi.

Kuzu'nun açıklamalarına sosyal medya hesabı üzerinden cevap veren CHP'li Tanal, Kuzu'ya “Yazdığınız Anayasa Hukuk Kitabınız Var mı? Mümkünse hangi yayınevinde çıktı? Yazar mısınız? Kitapçılarda bulamıyorum” şeklinde karşılık verdi.

Tanal'ın sorusuna Kuzu, “Senin yaptığın tam bir saygısızlık Tanal. Sen hala benim bir öğrencim olarak yazdığım kitapların farkında bile değilsen senin diplomanı geçersiz saymak lazım. Araştır bul. Her hoca ders kitabı yazmak zorunda değil. Üstelik ben 1982 Anayasası’nı yazdım. Bunu kamuoyuna saygımdan açıkladım” şeklinde sert cevap verdi.

AK Partili Kuzu'nun '1982 Anayasasını ben yazdım' açıklamasına CHP'li Tanal'ın 'Atma be din kardeşiyiz' diye cevap vermesi karşılıklı sert atışmaların devam etmesine neden oldu.

AK Partili Kuzu'nun "Senin Anayasa yazılı kağıdını ben okudum Mahmut. Çok kötüydü. Eylül'e bütünlemeye kaldın. Birilerini devreye soktun. Zar-zor hatıra binaen geçer not verdim. Ellerim kırılaymış” sözlerine karşılık CHP'li Tanal ise bütünlemeye kalmadığını ifade etti.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER