Suriyeliler vatandaşlık müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis'te Suriyeli sığınmacılara seslendi, "Kardeşlerimizin içerisinde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler var. Bu kardeşlerimize, bu yardımı, bu desteği yaparak onlara vatandaşlık imkanını vereceğiz" dedi.

Suriyeliler vatandaşlık müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis'te Suriyeli sığınmacılarla birlikte iftar yaptı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Suriyelilere vatandaşlık müjdeledi.

"Bizim ülke olarak resmi sınırlarımız başkadır, gönül sınırlarımız başkadır" diyerek Suriyelilere seslenen Erdoğan, "Gönül sınırlarınımızın hududu, bizim kardeş olarak gördüğümüz, bizi kardeş olarak gören herkesin yaşadığı yerleri içine alır. Dolayısıyla Suriye'den gelen kardeşlerime diyorum ki biz sizi kardeşimiz olarak görüyoruz, siz de bizi kardeş olarak görüyorsanız vatanınızdan uzak değilsiniz sadece evinizden toprağınızdan uzaksınız" diye konuştu.

Erdoğan, sözü Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesine getirerek, "Kardeşlerimizin içerisinde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler var. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığımızın attığı adımlar var. Ellerinden geleni bakanlığımız oluşturduğu ofisle takip etmek suretiyle bu kardeşlerimize, bu yardımı, bu desteği yaparak onlara vatandaşlık imkanını vereceğiz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRK
TÜRK - 3 yıl Önce

SURİYELİLERİN VATANDAŞ OLMASINI İSTEMİYORUM TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR

SIRADAKİ HABER