Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Türkiye'de yaşayan Suriyelilerin bir kısmı Ramazan Bayramı öncesinde ülkelerine dönmeye başladı. Dini bayramları ülkelerinde geçirmek için geri dönen Suriyeliler, TSK'nın teröristlerden temizlediği bölgelere akın ediyor.

Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Ramazan Bayramı'nı ülkesinde geçirmek isteyen 6 bin 500 Suriyeli, Türkiye'nin dört bir tarafından Kilis'e gelerek Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine gitti.

TÜRK ASKERİ TEMİZLEDİ

Ramazan Bayramı'nı ülkesinde geçirmek isteyen Suriyeliler, Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Harekatı ile huzur ve barışın geldiği bölgelere gidiyor. Suriyeliler, Kilis Valiliğinin izni ile çoğunlukla Halep kentine bağlı Azez, Çobanbey, El Bab, Carabulus, Afrin ilçeleri, Mare, Soran, Aktarin kasabalarına gidiyor.

Bu sabah itibariyle Kilis'ten 6 bin 500 civarında Suriyeli ülkesine gitti. Suriyeliler, online randevu sisteminde kayıtlı ise ülkelerine gitmelerine izin veriliyor. Suriyeliler İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yapılan kayıt işlemlerinden sonra İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü tarafından yurt dışına çıkış işlemlerinin ardından tahsis edilen otobüsler ile Suriye'ye geçiyor.

Sağlık Müdürlüğü görevlileri, 15 yaş altı çocukların aşı kartlarını yanlarında getirmeleri gerektiğini, aşı kartı olmayanlara aşı yapıldığını bildirdi.

.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ibrahim
Ibrahim - 5 ay Önce

Peki hepsi bayramdan sonra çoğalarak gelmeyecek mi geri

urfalı
urfalı - 5 ay Önce

Yahu milleti salak yerine koymayın.Beyzadeler bayram için gidiyor.

SIRADAKİ HABER