Sınırdaki Kütüphaneye "Ömer Halisdemir" Adı Verildi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bir okulun kütüphanesine, 15 Temmuz'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı verildi.

Sınırdaki Kütüphaneye "Ömer Halisdemir" Adı Verildi

Suriye sınırına yakın bir bölgede bulunan Suruç ilçesindeki Saygın İlkokulu ve Ortaokulu için ol uşturulan yeni kütüphane törenle hizmete açıldı.

Kütüphanenin açılışını yapan Suruç Kaymakam Vekili Tarık Açıkgöz, öğrencilerin daha fazla kitap okuyarak kendilerini geliştirmelerine imkan sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Açıkgöz, "Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yaptırmış olduğumuz kütüphanelerimiz faaliyete geçti. İlçede bu yıl üç kütüphanemiz hizmete başladı. Bu kütüphanelerimizden birine demokrasi şehidimiz olan Ömer Halisdemir'in adını koyduk." dedi

Açılışın ardından Açıkgöz, Türk bayrağı ve şehit Halisdemir'in fotoğrafının bulunduğu kütüphaneyi gezerek, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

"Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabı hediye edildi

Anadolu Ajansı (AA) tarafından, darbe girişimi sırasında yaşanan tüm olayların, AA muhabirlerinin anlık haberleri ve olay anındaki fotoğraflarıyla kronolojik bir sıraya göre derlendiği "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" adlı kitaplardan da kütüphaneye hediye edildi.

Kitapları inceleyen Açıkgöz, darbe girişimi ve sonrasında yaşananların her an hatırlanmasını gerektiğini belirterek, eserin okurlara kazandırılmasına katkı sunan AA'ya teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER