Seri Katiller Yakalandı! 5 Kişiyi Öldürüp 2'sini Gömmüşler

Art arda 5 kişinin öldürüldüğü Başkent'te 4 katil yakalandı. Cinayetleri itiraf eden katiller toprağa gömdükleri son kurbanları için "Eşcinsel oldukları için öldürdük" dedi.

Seri Katiller Yakalandı! 5 Kişiyi Öldürüp 2'sini Gömmüşler

Ankara'da 5 kişinin öldürülmesi olayının birbirleriyle bağlantılı olduğu belirlendi.

İLK ETAPTA 3 CİNAYET

Başkent polisi, cinayetlerle ilgili 4 kişiyi gözaltına aldı. Ankara'nın Keçiören ilçesinde 20 Mart 2017'de Baran Aslan, Şenlik Mahallesi'nde 2 Haziran'da Serkan Kılıç, Yenimahalle ilçesi Batıkent'te ise Yılmaz Çetinkaya silahla vurularak öldürüldü.

Cinayetlerle ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü özel bir ekip oluşturarak çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda cinayetlerin birbirleriyle bağlantılı olduğu tespit edildi. Yapılan tespitlerin ardından Yenimahalle'de bir eve düzenlenen operasyonda Yiğit K.G., Ahmet A., Eren E.A. ve Murat K. gözaltına alındı.

2 CİNAYET DAHA TESPİT EDİLDİ

Zanlılar, yapılan sorgulamada cinayetleri işlediklerini itiraf ettiler. Katillerin polis sorgularında iki cinayet daha işledikleri tespit edildi. Zanlılar, iki kişiyi daha öldürerek Çubuk'ta köy mezarlığına gömdüklerini itiraf ettiler. Çubuk'taki köy mezarlığında yapılan kazıda iki erkek cesedi bulundu.

3 TABANCA ELE GEÇİRİLDİ

Ölenlerden birinin Battal Şentürk olduğu belirlenirken, diğerinin kimlik tespit çalışmasının sürdüğü öğrenildi. Şüpheliler, sorgularında öldürdükleri kişileri tanımadıklarını iddia ederek, iş yerinde çıplak vaziyette görünce 'eşcinsel' oldukları gerekçesiyle öldürdüklerini öne sürdüler. Zanlıların evlerinde yapılan aramada 3 tabanca ve çok saydı mermi ele geçirildi.

HABERLERCOM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER