Seçim Propagandasında Bir Dönem Sona Eriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyalarındaki bayrak ve afişlerle ilgili olarak, “Görüntü kirliliğini yaratan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz” dedi.

Seçim Propagandasında Bir Dönem Sona Eriyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim dönemlerinde kullanılan bayrak ve afişlerle ilgili önemli bir karar aldı. Alınan kararı açıklan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Bu gece saat 02:00'de eve döndük. Arkadaşlarımız yine çalışmalarına devam ettiler. Bu işi ince ince dokuyup o şekilde sonuçlandırmamız gerekiyor. Bütün istihbarat çalışmalarına varıncaya kadar, GBT'lerine varıncaya kadar elimizden geleni yaptık. Her seçim döneminde şehirlerimizin caddeler, sokakları parti bayrakları ile donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme de yaptık. Buna rağmen kimse riayet etmedi. Bu kampanya tarzı bir güç gösterisi olarak devam etti. Artık günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu çok da ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri milletimizin de tepkisine yol açan bir hale geldi. AK Parti olarak 31 Mart seçim döneminden başlayarak, görüntü kirliliğini yaratan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz” dedi

Şanlıurfa Teşkilatı da katıldı

AK Parti’nin genişletilmiş il başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni adayları ve seçim propagandalarından bahsetti. Düzenlenen il toplantısına Şanlıurfa teşkilatı da katıldı. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraçta katıldı.


URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER