Saldırı Hazırlığındaki 2 DEAŞ'lı Yakalandı

İstanbul polisi Kağıthane'de tespit ettiği DEAŞ'a ait bir hücre evine baskın düzenleyerek, Reina benzeri bir saldırı hazırlığında bulunan iki teröristi yakaladı.

Saldırı Hazırlığındaki 2 DEAŞ'lı Yakalandı

Kağıthane'de DEAŞ'a yönelik düzenlenen operasyonda, Reina katliamcısı Abdulkadir Masharipov'ün hücresiyle ilişkili 2 kişi daha yakalandı. Zanlıların gizlendikleri yerde 2 adet Kaleşnikof silah ve 500 adet mermi ele geçirildi. Şüphelilerin eylem hazırlığında olduğu ileri sürüldü.
EYLEM HAZIRLIĞINDA OLDUKLARI ÖĞRENİLDİ
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ'ın İstanbul'da Reina saldırısı gibi sansasyonel bir saldırı yapacağının belirlenmesi üzerine çalışma başlattı.


TEM ekipleri, terör örgütü DEAŞ'ın Kağıthane'deki hücre evini tespit ederek operasyon düzenledi. Evde yapılan aramalarda, 2 kaleşnikof tüfek, 500 mermi, örgütsel doküman ve dijital veriler ele geçirdi. Operasyon kapsamında terör örgütü DEAŞ'tan kaydı bulunan C.C. ve İ.D. yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER