Referandum Planları Bozuldu 6 Kişi Gözaltında!

Adana'da terör örgütü DEAŞ'a şafak vakti operasyon yapıldı. Operasyonda referandumu provoke edeceği öne sürülen 6 kişi gözaltına alınırken, firari olan 10 kişi ise aranıyor.

Referandum Planları Bozuldu 6 Kişi Gözaltında!

Adana'da terör örgütü DEAŞ yönelik yapılan operasyonda referandumu provoke edeceği öne sürülen 6 kişi gözaltına alındı. Firari olan 10 kişi ise aranıyor.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerin, terör örgütü DEAŞ yönelik şafak vakti operasyon düzenledi.
PROVOKE EDECEK 6 KİŞİ GÖZALTINDA

TEM ekipleri ve Özel Harekat polislerinin desteği ile önceden belirlenen 20 farklı adrese 400 polisle baskın yapıldı. Terör yuvası mahallelere önce zırhlı araçlar ve ellerinde uzun namlulu silahlarıyla özel hareket ekipleri girip geniş güvenlik önlemi aldı. Ardından söz konusu evlere girildi. Düzenlenen operasyonda, referandum seçimini provoke edecekleri iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı. 

FİRARİ OLAN 10 KİŞİ ARANIYOR

Gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Birimine getirildi. Şüpheliler buradaki işlemlerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Yapılan operasyonda firari olan 10 şahısı yakalama çalışmaları ise devam ediyor.
GAZETECİLER, DEAŞ'IN HEDEFİNDE YER ALDI

Öte yandan, operasyonu takip eden gazetecilerde, terör örgütünün hedefinde yer aldı. Gözaltına alınan bir zanlının yakınları gazetecilere taşlarla saldırmak istedi ancak araya giren polis buna izin vermedi. Daha sonra polis gazetecileri bölgeden uzaklaştırdı.
Operasyondan diğer fotoğraflar:YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER