PYD/PKK ile Arap Aşiretler Arasında Çatışma Çıktı

 Terör örgütünün zorla askere aldığı Rami Turki adlı Arap genç örgüt saflarından kaçtı. PYD/PKK da Rami'yi Harap Şayr köyünde yakalamak istedi.

PYD/PKK ile Arap Aşiretler Arasında Çatışma Çıktı

Terör örgütü PYD/PKK mensupları Rami'yi teslim almak için köye baskın yaptı. Köylüler ile terör örgütü üyeleri arasında tartışmayla başlayan gerginlik kısa sürede çatışmaya dönüştü.

Köylülere destek için Tel Verd, Deldera, Mecebra köylerinden gelenlerin de karıştığı çatışmada, iki taraftan da ölü ve yaralılar olduğu belirtildi.

PYD/PKK militanları, takviye güçlerle köyü 6 saat kuşatma altında tuttu. Terör örgütü üyeleri çatışma sonrasında köye girip aralarında çok sayıda kadının da bulunduğu 50 kadar kişiyi bilinmeyen bir yere götürdü.

PYD/PKK ve Arap aşiretleri geçen hafta da Şeddadi ilçesinde çatışmış, olayda en az 10 PYD mensubu ölmüştü.

Terör örgütü DEAŞ, 25 Şubat 2016'da, şiddetli çatışmaların ardından Haseke'nin güneyindeki Şeddadi'den çekilerek ilçeyi PYD/PKK'ya bırakmıştı. PYD/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde kontrolündeki bölgelerde, Arap ve Türkmenler zorunlu göç, keyfi tutuklama ve işkence gibi uygulamalara maruz kalırken Kürtler de zorla askere alınıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER