Operasyonda şehit olan polislerin memleketlerinde yas

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde, terör örgütü DEAŞ'ın hücre evine yönelik düzenlenen operasyon sırasında yakalanacağını anlayan teröristlerin kendini patlatması sonucu şehit olan 50 yaşındaki Özel Harekat Polisi Hüseyin Cengiz'in Osmaniye'deki ailesine acı haber ulaştı.

Operasyonda şehit olan polislerin memleketlerinde yas

Osmaniye’ye şehit ateşi düştü

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde, terör örgütü DEAŞ'ın hücre evine yönelik düzenlenen operasyon sırasında yakalanacağını anlayan teröristlerin kendini patlatması sonucu şehit olan 50 yaşındaki Özel Harekat Polisi Hüseyin Cengiz'in Osmaniye'deki ailesine acı haber ulaştı.

Toprakkale ilçesine bağlı Sazlık Mahallesi'nde oturan biri kız iki çocuk babası Hüseyin Cengiz'in şahadet haberi, annesi Necmiye (84) ve babası Mehmet Cengiz'e (87) ilçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Osmaniye İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Baz, sağlık görevlileri ile birlikte verdi. 

Acı haberi alan anne Necmiye Cengiz, gözyaşlarına boğularak fenalık geçirdi. Şehit Annesi Necmiye Cengiz’e sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi. Anne Necmiye Cengiz, "Oğlum Hüseyinim... Benim Babamın adıydı o, ciğerim yandı ciğerim yavrum. Oğlum her gün operasyona giderken arar dua isterdin. Bugün neden arayıp dua istemedin oğlum. Neden bugün sesini duyurmadın bana oğlum" diyerek gözyaşı döktü.

İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kore gazisi olan baba Mehmet Cengiz’e başsağlığı ve sabırlar dilerken, metanetini de korumaya çalıştı. 

Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asılırken, yakınları taziyeleri kabul etti.

Bu arada, Osmaniye 7 Ocak Mahallesinde oturan şehidin eşi Filiz, çocukları 21 yaşındaki Aytekin ve 24 yaşındaki Merve Necmiye Cengiz'in de acı haber üzerine olayın yaşandığı Gaziantep'e gittiği öğrenildi. Şehit Hüseyin Cengiz’in yarın ikindi namazına müteakip toprağa verileceği kaydedildi.

Kilisli şehit polisin baba evinde yas

Gaziantep’te, hücre evine düzenlenen operasyonda IŞİD'li teröristin üzerindeki bombayı patlatması sonucu şehit olan polislerden 24 yaşındaki Yaşar Polat’ın acı haberi, memleketi Kilis'in Polateli İlçesi'nde yaşayan ailesini yasa boğdu.
 
Şehit polis Yaşar Polat’ın acı haberi, Polateli İlçesi'ne bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan babası Mehmet Polat'a Kaymakam Adem Uslan ile emniyet yetkilileri tarafından verildi. Acı haberle Polat ailesi yasa boğulurken, ev ve sokağa Türk bayrakları asıldı. 2 yıl Şırnak’ta görev yaptıktan sonra 2 ay önce Gaziantep'e geldiği belirtilen şehit polis Polat'ın bekar olduğu ve 5 çocuklu ailenin ortanca çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit polis Yaşar Polat’ın cenazesi, yarın öğle vakti Polateli'nde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

Kahramanmaraş'a şehit ateşi düştü

Gaziantep’te hücre evine düzenlenen baskın sırasında IŞİD'li teröristin kendisini patlatması sonucu şehit olan polislerden 40 yaşındaki İlhan Güleç'in Kahramanmaraş'taki baba evine ateş düştü.

Onikişubat Mahallesi'ne oturan şehidin ailesi, acı haberi alınca Gaziantep'e gitti. Haberi duyan komşuları apartmana dev Türk Bayrağı astı. Ailenin komşuları, şehit polisin yaklaşık 6 ay önce Güneydoğu'da görev yaparken PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada yaralandığını ve tedavisinin ardından taburcu olup Gaziantep'te göreve başladığını söyledi.

Evli ve 2 çocuk babası şehit İlhan Güleç'in cenazesi, yarın öğle vakti Kahramanmaraş'ta düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2016, 22:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER