O İlçenin de Adayları Belli Oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) uzun süredir merakla beklenen Çorum İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları bu akşam Ak Parti genel merkezi tarafından açıklandı.

O İlçenin de Adayları Belli Oldu

AK Parti, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için Çorum'da 13 İlçe ve 2 beldenin Belediye Başkan Adaylarını belli oldu.

Alınan bilgiye göre, Ak Parti, Boğazkale, Dodurga, Ortaköy, Kargı, Uğurludağ, İskilip, Bayat İlçelerinde ve Düvenci Beldesinde mevcut belediye başkanları ile yola devam etme kararı alındı.

Buna göre, mevcut başkanlarla devam edilme kararı alınan ilçelerden Bogazkale'de Osman Tangazoğlu, Ortaköy'de Taner İsbir, Dodurga'da Mustafa Aydın, Kargı'da Zeki Şen, İskilip'te Recep Çatma, Bayat'ta Ekrem Ünlü ve Düvenci Beldesi'nde Necmettin Yalçın şeklinde oluştu.

Osmancık İlçesi'nde mevcut başkan Hamza Karataş aday gösterilmezken onun yerine Recep Çıplak aday gösterildi.

Laçin İlçesi'nde İdris Görükmez, Oğuzlar İlçesi'nde ise Muhasebeci Muzaffer Yıldırım aday olarak gösterildi.

Ak Parti, Boğazkale, Dodurga, Ortaköy, Kargı, Uğurludağ, İskilip, Bayat İlçelerinde ve Düvenci Beldesinde mevcut belediye başkanları ile yola devam etme kararı alındı.

En büyük sürpriz Mecitözü İlçesi'de yaşandı. Aday olmak için İlçe Başkanlığından istifa eden Alişan Yaşar'ın aday gösterilmesine kesin gözü ile bakılırken, Ergün Coşkun'un aday gösterilmesi sürpriz oldu.

Alaca' da İlçe Başkanı Halil İbrahim Şaltu, Sungurlu İlçesi'nde yine İlçe Başkanı İlyas Özkan aday oldu.

Aşdagul Beldesi'nde ise Mehmet Çelik aday gösterildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER