Muhtaç aileler yardım bekliyor

Şanlıurfa'da yaklaşık 24 yıldır muhtaç ve fakir ailelere yardım köprüsü olan Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi, yardıma muhtaç ailelere dağıtılmak üzere kışlık giyecek ve kuru gıda desteği bekliyor.

Muhtaç aileler yardım bekliyor

 Türkiye genelinde Valilik, Kaymakamlık, Belediyeler ve Sosyal Yardımlaşma tarafından bakılması gerekirken yaklaşık 24 yıldır Şanlıurfa’da dur durak bilmeden gönüllü olarak çalışan ve gönül köprüsü olan Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi, muhtaç ailelere dağıtılmak üzere yardım bekliyor. Bu yıl ilk defa başlatılacak olan ve sürekli olarak da 12 ay boyunca yardımlarına devam edecek olan Aş Evi, Kışlık Giyecek ve Kuru gıda desteği bekliyor.

 Şanlıurfa’da yaklaşık 24 yıldır faaliyet de olduklarını belirten Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi Yöneticilerinden Ali Topal: “ Aş Evimiz bu yıl itibariyle dul, yetim, yaşlı, mahkum yakını ve fakir ailelere 12 ay boyunca sıcak yemek dağıtacak. Bu nedenle kuru gıda ihtiyacımız çok fazla ve malum kış mevsimi geldi havalar soğuk. Burada muhtaç ailelere ve çocuklara kışlık giyecek lazım, bu çocuklar üşüyor ve yardım bekliyor. Hayır, severler Allah razı olsun yardım ediyor ama yine de yetersiz kalıyor. Gerek kamu kurum kuruluşlardan, gerek Valilik ve kaymakamlarımızdan destek bekliyoruz. Yine duyarlı olan ve 24 yıldır bizi köprü vazifesi görevi veren vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER