Külekçi Basın Elçileri İçin Yazdığı Makale

İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen “Basın Elçileri Gönül Projesi” kapsamında Trabzon’a giden gazeteciler dostluk mesajı verdiler.

Külekçi Basın Elçileri İçin Yazdığı Makale

İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen “Basın Elçileri Gönül Projesi” kapsamında Trabzon’a giden gazeteciler dostluk mesajı verdiler.

İşte Yazar Ahmet Külekçi’nın o anlamlı makalesi;

İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası tarafından desteklenen Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin “Basın Elçileri Gönül Projesi” kapsamında Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki Kilis’ten, Şırnak’tan, Siirt’ten, Mardin’den, Diyarbakır’dan, Gaziantep’ten, Adıyaman’dan, Batman’dan ve Şanlıurfa’dan Trabzon’a gelen gazeteci dostlarımızın bu şehirden verdiği mesajın ne kadar önemli olduğunu sizlerle paylaşmak istedim bugünkü yazımda.

Doğrusunu isterseniz bu anlamlı projenin koordinatörü olmaktan büyük bir keyif aldım.

Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya ülkemizin huzuru- güvenliği ve kardeşliği noktasında böylesine değerli projelerde bize destek verdiği ve ışık tuttuğu için teşekkür ediyorum.

Teröre geçit vermeyeceğimizin, aynı bayrak altında sonsuza kadar birlikte yaşayacağımızın göstergesidir bu projeler.

Basın Elçileri Gönül Projesi’ni işte bu kapsamda çok önemsiyorum.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, Batman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Atay, Siirt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atillat Durak, Kilis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nezir Çağlar, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dışkaya, Şırnak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Balık, Şanlıurfa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tahir Güklebak, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan ile birlikte Trabzon’dan Afrin’e selam gönderdik ve sonuna kadar devletimizin-ordumuzun yanındayız mesajı verdik.

Ortak metinde aynı şeyi haykırdık:

“Bin yıldır dost olan, aynı tastan çorba içen, kız alıp veren, kültür elçiliği yapan insanlarımızın bir-birlerine küs olması gibi bir şey nasıl düşünebilir. Bizler, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için her zaman dayanışma içinde kardeşçe hayatımızı sürdüreceğiz”

Başka söze de gerek yok!

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER