Komşu evine taciz kurşunu

İki aile arasında taciz iddiası ile başlayan husumet kanlı bitti... Ali Kaya (45) kapı kapı dolaşarak 5 eve pompalı tüfekle ateş edip kayıplara karıştı. Jandarma şimdi Kaya’yı Malatya’nın Hekimhan ilçesine bağlı Basak köyünde iki aile arasında taciz iddi

Komşu evine taciz kurşunu

İki aile arasında taciz iddiası ile başlayan husumet kanlı bitti... Ali Kaya (45) kapı kapı dolaşarak 5 eve pompalı tüfekle ateş edip kayıplara karıştı.

Jandarma şimdi Kaya’yı Malatya’nın Hekimhan ilçesine bağlı Basak köyünde iki aile arasında taciz iddiası ile başlayan husumet nedeniyle 45 yaşındaki Ali Kaya pompalı tüfekle 3 kişiyi öldürdü, 2 kişiyi de yaraladı.

İddialara göre Ali Kaya, bir buçuk yıl önce 36 yaşındaki Tamo Arayıcı’ya cinsel tacizde bulundu. Şikâyet üzerine Ali Kaya tutuklandı. 2 ay önce tahliye edilen Kaya ile Arayıcı ailesi arasındaki husumet ise devam etti. Kaya dün gece saat 01.00 sıralarında aynı ailenin fertlerinin oturduğu 5 evin kapılarını çalarak pompalı tüfek ile ateş etti. Kapıyı açmayan evlere de pencereden ateş eden Kaya, ölüm kustuktan sonra kaçtı 
Yaralılar hastaneye kaldırıldı
Saldırının bildirilmesi ardından köye sevk edilen ambulanslar yaralıları hastaneye kaldırdı. Yapılan incelemede 38 yaşındaki Murat Sarıkaya ile 55 yaşındaki Fadime Çalışkan’ın olay yerinde öldüğü belirlendi, Tamo Arayıcı ise kaldırıldığı Hekimhan Devlet Hastanesi’nde öldü. Yaralılar Hikmet Arayıcı ve Bessey Arayıcı ise ilk olarak Malatya Devlet Hastanesi ardından da Turgut Özal Tıp Merkezi’ne sevk edildi.

‘Köyü bastılar sandık’
Yaralanan Bessey Arayıcı’nın eşi Hüseyin Arayıcı, “Ali Kaya ile aramızda hiçbir sıkıntı yok. Kapı komşumuz. Hanım pencerenin perdesini çeker çekmez tüfekle ateş açtı. Biz köyü bastılar sandık” dedi. Jandarma köyde geniş güvenlik önlemleri alırken kaçan Ali Kaya’nın yakalanması için çalışma başlatıldı.(miliyet)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER