26 Eylül 2016 Pazartesi 12:14
Karataş’tan Emekli Albay Uğur’a cevap

 Albay Uğur’a göre 2. Darbe için İngiliz İstihbarat Teşkilatı Doğu bölgesin de ki aşiretlerle görüşme halinde olduğunu ve İngiliz istihbaratı 2. Darbeye destek vermeleri adına aşiretlere yüklü miktarda mali destek sağladıkları iddiasına Siyaset Bilimi Uzmanı Karataş karşılık verdi.

2. darbenin olabileceği yönünde ki açıklamalara ihtimal vermeyen TUBDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Siyaset Bilimi Uzmanı Kenan Karataş, Emekli Albay Uğur’un İngiliz istihbaratının çalışmalarına yönelik açıklamasının doğru olduğunu ancak asıl amacın 2. Darbe olmadığını iddia etti.

Karataş yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti;

“Türkiye medyası ve vatandaşlarımız emekli Albay Atilla Uğur’un “Kasım ayında 2. Darbe olacak” yönünde ki açıklamalarıyla uyandı. Uğur’un açıklamalarını bizde okuduk,  İngiliz Haber Alma Örgütü olan MI6’nın doğuda ki aşiretlere yönelik çalışmaları doğrudur. Ancak M16’nın 2. Darbeye yönelik çalışma yaptığı görüşüne kesinlikle katılmıyorum. Biz, hendek çatışmasından beri emperyal ajanların Doğu’da bulunduklarını, yöreye özgü kıyafetlerle dolaştıklarını, yöre dilini konuştuklarını ve tüm taşeron örgütleri Doğu’ya kaydırdıklarını ifade etmiştik.

Karataş: Sadece M16 değil, CIA, MOSSAD, KGB ve diğer haber alma örgütleri de şuan Doğudadır.

Bakın sadece İngiliz Haber Alma Teşkilatı olan MI6’nın Doğu’da olduğunu düşünmek yanlıştır. Bu örgüt dışında CIA, MOSSAD, KGB ve diğer emperyal istihbaratçılar da Doğu’da çalışmalarını yürütmektedirler.  Aşiretlerle görüşülmekte, askeri üsler, karakollar, yol güzergahları ve hükümet binaları gibi önemli merkezler hakkında bilgi toplanılmakta, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgede ki gücü ve varlığı tespit edilmektedir.

Siyaset Bilimi Uzmanı Kenan Karataş, asıl hedefin 2. Darbe olmadığını asıl projenin Kürt kardeşlerimizi isyana teşvik etmek olduğunu söyleyerek tartışmanın boyutunu ve yönünü değiştirdi.

Bugün ki Irak’ın sınırları ve Irak’ın kurulması kadın İngiliz casus Margaret Lowithan Bell tarafından çizilmiş ve gerçekleştirilmiştir. Kadın İngiliz ajan Arap coğrafyasına girmiş ve halkı isyana teşvik ederek bölgede ki Türk varlığına son vermek istemiştir. Çalışmalarında başarılı olan ajan Bell, Irak’ın sınırlarını çizerek İngiliz himayesinde kurulmasına ve ilk kralın (Faysal)  atanmasına karar veren kişi olmuştur. . İşte tarih tekerrür etmek istenmekte ve başta MI6 ajanları olmak üzere diğer sömürgeci devlet ajanları bölgemiz halkını isyana teşvik etmek istemektedirler. Emekli Albay Uğur’la farklı düşündüğümüz konu işte burada saklıdır, Uğur 2. Darbe için çalışma yapıldığını iddia ederken biz sonuçları darbeden çok daha vahim olabilecek 2. Bir Irak projesinin tekerrürüne yönelik bir çalışmanın varlığından söz ediyoruz. Öngördüğümüz projeye göre, İsrail ve İngiliz himayesinde Maraş’ı, Antakya’yı ve hatta Adana’yı da içine alacak bir Federasyon Devlet kurulmak istenmektedir. Ancak bu yapı içerisinde Türkiye düşünülmemektedir. İleri ki süreçlerde ise, Irak ve Suriye’nin de bir bölümünün (Devlet olarak)  söz konusu Federasyon Devlete dahil edilmesi planlanmaktadır.

Terör ve dünya istihbarat örgütleri alanında da eğitim alan Siyaset Bilimi Uzmanı Kenan Karataş, Emekli Albay Uğur’un “Kasım ayında 2. Darbe olacak” tezine katılmadığını ama Doğu’da iç savaşın çıkma olasılığının yüksek olduğunu ve bu çatışmanın 2. Darbeye yönelik değil  “ Etnisiteye dayalı  İsyan” derecesine yükseleceğini ifade ederek sözlerine son verdi.”

 

 

Son Güncelleme: 26.09.2016 12:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adil AdAk 2016-09-27 06:08:21

Komplo teorilerinden bir başka bakış. Doğu aşiret liderleri dindar devlet yanlıları ve gerçek muslumanlardır. Ajanların cirit attıkları bir ulkeye gelince. Bu kadar basit mi? Bu ülke muz Cumhuriyeti mi? Dış güçler ellerinden gelse elbetteki bizi bir kaşık suda boğarlar Ama unutmamak gerekir ki bu ülkenin insanlar farkli etnik kokenden geliyor olabilirler. Ama hicbir zaman ulkesini ve dinini ingiliz fahişelerine ve Amerikan kopeklerine satmazlar. 25 Temmuz ruhunu içine sindiremeyen şer odakları birlikteligimizi hazmedemedikleri için oyun üstüne oyun üretme gayretindedirler. Ama Allaha sonsuz şükürler olsun ki bütün oyunları bozulmuş ve rezil i rusva olmuşlardır. Allah daha da beter etsin inşAllah amin. Bizde bu din ve bu inanis olduktan sonra kimse birlikteligimizi bozamayacaktir. Elbetteki uyanik olacagiz ama asla paniklemeden yolumuza birlikte tek yurek olarak devam edecegiz. Saygılarımla.