İYİ Parti İşbirliği Teklif Etti! Flaş Ekonomi Adımı

Dolar ve Euro’nun art arda rekor tazelemesi siyasi partileri de harekete geçirdi. Son dakika habere göre, İYİ Parti sürpriz bir açıklama yaparak ekonomik verilerin düzeltilmesine yönelik siyasi partilerin katılacağı işbirliği teklif etti.

İYİ Parti İşbirliği Teklif Etti! Flaş Ekonomi Adımı


İYİ Parti bu amaçla hükümetten siyasi partilerin ekonomi kurmaylarının da katılacağı geniş kapsamlı bir toplantı düzenlenmesini istedi. Son dakika habere göre, İYİ Parti'nin resmi Twitter adresinden yapılan çağrıda, “Türk Lirası'nın değer kaybına sebep olan kararlar alınırken birlikte değildik ama çözüm için bir araya gelebiliriz. Hükümetten, siyasi partilerin ekonomi kurmayları ile geniş katılımlı bir toplantı talep ediyoruz” denildi.

MYNET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 7 ay Önce

DIŞ MİHRAKLARDAN EKONOMİMİZE SALDIRI OLDUĞU AÇIK: Ekonomideki iyimser algıyı bozmaya piyasaları tedirgin etmeye yönelik girişimlerden amaç, ekonomik büyüme sayesinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerde zaferle çıkan R. Tayyip ERDOĞAN dır Hasımları, muhalifleri ekonominin seçmen üzerindeki etkisini bildikleri için saldırılarını bu alanda yaptılar. İç mihraklar tespit edebilirsek diş mihraklar ülkemize bir şey yapamazlar. Türkiye nın ekonomisi 16 yıldır 5 önemli kavram üzerinde durdu. Bu kavramlar ekonominin büyümesi ve saldırılara karşı koymada anahtar formül oldu. 1- Güven: güven” kavramı ekonomik büyümenin kilidi oldu. Başta yatırımcılar olmak üzere ekonominin her aktörü hükümetin politikalarına güvendiler. Vadettiğini yapan, yapamayacağını vadetmeyen” politikalar ekonomiyi büyüttü. 2- İstikrar. En son, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle Türkiyede istikrarı kalıcı hale getirildi. . 3- Mali Disiplin. 4- Para Politikalarında Bağımsızlık. 5- Ekonomi Yönetiminde Uyum ve Koordinasyon.

SIRADAKİ HABER