İşte En Çok Borcu Olan Belediyeler Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığının verilerine göre, en çok borcu olan belediyeler listesinde Kocaeli birinci, Adana ikinci ve Muğla Büyükşehir Belediyesi üçüncü sırayı aldı.

İşte En Çok Borcu Olan Belediyeler Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre en çok borcu olan belediye6 milyar 66 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu. Kocaeli'yi sırasıyla Adana ve Muğla takip etti.

TOPLAM BORÇ 11 MİLYAR 471 MİLYON TL

Belediyelerin Hazine ve Maliye Bakanlığı'a borçları artıyor. Bakanlığın verilerine göre, Mart ayı itibarıyla belediyelerin ve bağlı idarelerin toplam borç tutarı 11 milyar 741 milyon liraya ulaştı. 135 milyon liralık borcun vadesi geçerken 8 milyar 683 milyonu anapara, 2 milyar 922 milyonu diğer olmak üzere 11 milyar 605 milyon liralık borcun vadesi henüz gelmedi.

İLK 3 SIRAYI AK PARTİ, MHP VE CHP'Lİ BELEDİYELER PAYLAŞTI

Birgün'de yer alan habere göre; en borçlu belediye 6 milyar 66 milyon lira ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olurken bunu 1 milyar 99 milyon lira ile MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi izledi. Borçlu belediyeler sıralamasında üçüncü sırada 655 milyon liralık borçla CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Su ve Kanalizasyon İdaresi yer aldı.

DİĞER BELEDİYELER

"En borçlu belediyeler ve bağlı idareler" sıralamasına giren diğer belediyeler şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ (AK Parti) 426 milyon TL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 423 milyon TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 359 milyon TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (AK Parti) 243 milyon TL

Antalya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 208 milyon TL

BORÇLARINI ÖDEYEMEDİLER

135 milyon lira ile borcunun vadesi geçen belediyeler sıralamasında ilk sırada MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi yer alırken bunu 110 milyon lira ile Ankara Büyükşehir Belediyesi izledi.

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 11'er milyon liralık borcunu vadesinde ödeyemedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet hartavi
Mehmet hartavi - 8 ay Önce

Belediyeleri dönem sonunda borçlu çıkaran Belediye başkanları bir vatandaş olarak başarısız görüyorum demekki idare edememiş.tam tersine devlet hesap sormalı diye düşünüyorum.

urfalı
urfalı - 8 ay Önce

bukadar gelir varken halktan herşey için vergi alırken başkanlar nasıl borçlanıyo bunları borçlu oldukları halde yargılamamkta suçdur nere gitdi paralr gel hesap ver denmeli gelen vuruyo giden vuruyo olan vatndaşa oluyo vatandaşdan çıkıyo kimden çıkıyo kuru ekmege muhtaç edildik

alican
alican - 8 ay Önce

Niye önce hesap sormadilar şimdi akilarina geldi seçim zamanı bunu ortaya atıyorlar millet görüyor atık kime oy atacakları beli atık yeni yüzler istiyorlar Malesef akp oy yok biti

hasan
hasan - 8 ay Önce

Hayat durdu sizler yüzünden neyin oyu kime verelim artık çok geç kaldiniz

sevgi
sevgi - 8 ay Önce

Madem borçluysa koltukta oturanlar mal varlıklarını satsinlar onlara yardim etsin fakir fukaradan niye çıkarıyorlar halk aç kimin umrunda

Murat DEMİRKAN
Murat DEMİRKAN - 8 ay Önce

Şimdi paraların nerelere.kimlere gittiğini söylesek suç olur partiler çok iyi bilirrrrr

Mustoların sabreyi
Mustoların sabreyi - 8 ay Önce

Hayret urfamız yok neden acaba

Yasin Uzunay
Yasin Uzunay - 8 ay Önce

Bir ak partili olarak gerçekleri soyleyelim cumhuriyet tarihinin en buyuk vurgunu ak parti belediye başkanları ve millet vekilleri yapmıştır halk büyük bir heyecanla sayın BAŞKAN erdoğandan hesap sormasini bekliyor maalesef büyük hayal kırıklığına uğradı hala yağmayalan yağmayalana devam ediyor ve ak partiyi bitirdiler

SIRADAKİ HABER