Isparta Yalvaç’ta Vahşet Gibi Kesim

Isparta'da yaşanan bu vahşet uzun süre unutulmayacak. Yalvaç Belediyesi 27 aracın hizmete alımı için iki büyükbaş hayvanı kurbanlık olarak aldı fakat hayvanların kesiminde yaşananlar hafızalardan çıkmayacak görüntülere sahne oldu.

Isparta Yalvaç’ta Vahşet Gibi Kesim

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde belediye aralarında iş makinalarının da olduğu 27 araç satın aldı. Araçların hizmete alım töreninde deyim yerindeyse bir vahşet yaşandı. 300 kilo ağırlığındaki iki büyükbaş hayvan araçların hizmete alım töreni için kurbanlık olarak alındı.
Buraya kadar her şey normal ilerlerken ‘cin fikirli’ bir yetkilinin talimatı sonrası hayvanlar kamyondan bileklerine ip bağlanarak iş makinası ile indirildi. Çektikleri eziyet kameralara saniye saniye yansıdı. Hayvanlar kamyondan indirilirken yere çarptı. Daha sonra kesildiler. Belediye’nin önünde hiçbir hijyen önlemi alınmadan yapılan bu kesim sonrası kaldırım kan revan içinde kaldı.
Dini usullere uygun olarak kesimlerin yapılması için orada bulunan din görevlisinin hiçbir uyarıda bulunmaması dikkat çekti.
21. yüzyılın Türkiye’sine yakışmayan bu görüntülerin belediye bünyesinde düzenlenen bir etkinlikte yapılması ise idari hayatımız üzerine düşünmeye sevk ediyor…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER