İller Bankasına Borçlu Belediyeler Açıklandı, Şanlıurfa’da Var

İller Bankası, borcu olan belediyelerin listesini açıkladı. İlk 5 sırada AK Parti belediyeleri var.

İller Bankasına Borçlu Belediyeler Açıklandı, Şanlıurfa’da Var

İller Bankası, belediyelerin kredi borçlarının miktarını açıkladı. Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, İLBANK'a kredi borcu en yüksek 5 büyükşehir belediyesi AK Parti'li çıktı. Listenin başında ise Bursa var. "Metal yorgunluğu" kapsamında istifa eden Recep Altepe'nin yıllarca başkanlığını yaptığı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin borcu, 1 milyar 73 milyon TL.

Bursa'nın ardından ise AK Parti'li Fatma Şahin'in başkanı olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geliyor. Gaziantep'in borcu. 821 milyon TL. AK Parti'li Zeki Toçoğlu'nun başkanı olduğu Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin 805 milyon, Tahir Akyürek'in başkanı olduğu Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 699 milyon, Menderes Türel'in başkanı olduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ise 614 milyon lira kredi borcu olduğu belirlendi. AK Parti'li 5 belediyenin İLBANK'a toplam

EN DÜŞÜK İLLER

İller Bankası verilerine göre, kredi borçları en düşük 5 il arasında, Uşak (26 milyon lira), Muş (21 milyon lira), Tunceli (16 milyon lira), Artvin (15 milyon lira) ile Iğdır Belediyesi (15 milyon lira) yer aldı.

Türkiye'de 81 il belediyesinin kentsel ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla uluslararası standartlarda proje üretmek ve geliştirmek için İller Bankası'ndan 2016 yılı içerisinde 15 milyar 42 milyon lira kredi kullandığı anlaşıldı.

SÖZCÜ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurgül altun
Nurgül altun - 2 yıl Önce

Çok şaşırdım ya nasıl hizmet yapılmayan hizmet görülmeyen şehirde neyin borcu olabilir.

Bozova
Bozova - 2 yıl Önce

Hahahaaaaaaa

Oha
Oha - 2 yıl Önce

Yusuf abisine çalışmış başkan paralar ona gitmiş. Yapılan hizmetler ortada onlarda boşa yapılıyor çünkü yapılan hizmetler bir hafta sonra bozuluyor başka çalışmalarla.

SIRADAKİ HABER