İki Belediye Zabıtaları Birbirine Girdi

Kartal'daki Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelenlerin park probleminin çözümü için çevresine otopark yapmaya çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekiplerine, Kartal Belediyesi zabıta ekipleri zorluk çıkardı. İki belediye zabıta ekibi arasında uzun süre devam eden gerginlik, yetkililerin anlaşmasıyla çözüldü; alana iş makinesi çekildi ve zabıta ekipleri ayrıldı.

İki Belediye Zabıtaları Birbirine Girdi

Kartal'da İBB zabıta ekipleri ile Kartal Belediyesi zabıta ekipleri park yeri yüzünden karşı karşıya geldi. İBB tarafından Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne araçlarıyla gelenlerin park sorununu çözmeye yönelik, caddede bulunan boş alana otopark yapmak için çalışma başlatıldı.

İddiaya göre, Kartal Belediyesi ekipleri vatandaşın mağduriyetini çözmek isteyen İBB ekiplerine karşı çıktı. Çalışmaları engellemek isteyen Kartal Belediyesi kalabalık şekilde gelerek İBB zabıta ekiplerini engellemek istedi. Yer yer tartışma yaşanmasının ardından olay yerine polis çağrıldı. Her iki belediye ekibinin yetkililerinin görüşmesinin ardından uzlaşma sağlandı. Alana iş makinesi çekilirken, zabıta ekipleri de ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER