İhraçlar için son KHK Bugün Yayımlanacak

OHAL bitmeden kapsamlı bir KHK çıkarılacak. Son KHK ile TSK, Emniyet ve diğer devlet kurumlarından sayısı 10 bini aşan FETÖ ihraçlarının olacağı öğrenildi

İhraçlar için son KHK Bugün Yayımlanacak

OHAL'in 18 Temmuz'da sona erecek olmasından dolayı son bir KHK daha yayımlanacak. Son KHK ile TSK, Emniyet ve diğer devlet kurumlarından sayısı 10 bini aşan FETÖ ihraçlarının olacağı öğrenildi.
15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrasında Olağan Üstü Hal (OHAL) yeniden Türkiye'nin gündemine girdi. 20 Temmuz 2016'da ilan edilen OHAL 7 kez uzatıldı. 18 Temmuz'da sona erecek olan OHAL'in bir kez daha uzatılması beklenmiyor.

BUGÜN YAYIMLANACAK


OHAL dönemini kapsayan 2 yıl içinde 31 adet Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkartıldı. İhraçların ön planda olduğu KHK'lar ile terörle mücadele noktasında da önemli adımlar atıldı. Ankara'da ise bir süredir son bir KHK için çalışmalar yürütülüyordu. Başbakan Binali Yıldırım da kısa süre önce tamamlanan son KHK'nın bugün yayımlanacağını ve terörle mücadeleye ilişkin önemli düzenlemelerin olacağını duyurdu. Yeni KHK ile TSK ve Emniyet başta olmak üzere devletin diğer kurumlarından kapsamlı ihraçlar içereceği öğrenildi. Başta FETÖ olmak üzere terör örgütleriyle ilişiği tespit edilen binlerce kişi ihraç edilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 07:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Ne yani 2 yıldır ha bire ihraçlar oluyor şu soruyu sormak istiyorum şimdi bu ihraç edilenlerin hepsi darbeci mi yoksa zamaninda bir cemaate gönül vermişler diye mi bu zulum yapiliyor ohal bitmeden yine bi firsatçılık yapip 10 bin insani daha ihraç edecekler bu zulum kimseye kalmaz ha bu arada sendemi fetö cüsün diyenlerde olursa hayır ama yazik bukadar insan aileleriyle perişan oldu

SIRADAKİ HABER