İdlib'de Gözlem Noktasına Saldırı: 1 Şehit 6 Yaralı

TSK'dan yapılan son dakika açıklamada, İdlib'de gözlem noktasına düzenlenen hain saldırıda 1 askerin şehit olduğu, 5 asker ve 1 sivil görevlinin yaralandığı bildirildi.

İdlib'de Gözlem Noktasına Saldırı: 1 Şehit 6 Yaralı

Afrin operasyonunun 18. gününde İdlib'ten acı haber geldi. TSK, gözlem noktasına yapılan hain saldırıda 1 askerin şehit olduğu, 5 asker ve 1 sivil görevlinin de yaralandığı belirtildi.

İDLİB'DE AĞIR YARALANAN DSİ ÇALIŞANI DA ŞEHİT OLDU

 Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin İdlib bölgesine gönderilen askeri konvoya, teröristlerin bombalı araçla gerçekleştirdiği saldırıda ağır yaralanan DSİ çalışanı Mahmut Pakyürek, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

TSK KONVOYU, 4. GÖZLEM NOKTASI İÇİN İDLİB'TE

TSK konvoyu, Astana anlaşması uyarınca Suriye'nin İdlib gerginliği azaltma bölgesinde oluşturulacak 4. gözlem noktası için bölgeye intikal etti.

 Türkiye, İran, Rusya, Suriye hükümeti ve silahlı muhaliflerin Eylül 2017'de imzaladığı anlaşmayla İdlib dört çatışmasızlık bölgesinden birisi olarak ilan edilmişti. Basın kuruluşları, İdlib, Halep ve Hama'daki çatışmasızlık bölgelerinde muhaliflerin kontrolünde bölgeler olacağını yazmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER